Google Chrome

sponsorlu baglantilar

Etiketler:  Google Chrome Gezginlerden İndir Bedava Ücretsiz 2014-2015 full,  Google Chrome Gezginler Download Son Sürüm Türkçe Yeni Versiyon,   Google Chrome Gezginlerden Yükle 32 Bit 64 Bit Windows 8 Windows 7 Xp Vista Mobil Pc Bilgisayar

Google’ın devrim niteliğindeki web tarayıcısı sayısız harika özellik sunuyor

Google Chrome dikkate değer bir tarayıcı olmayı kesinlikle hak ediyor.

Chrome’’un indirme yöneticisi, kimliği gizleyerek tarama modu ve yer imlerini senkronize etme gibi olağanüstü özellikleri onu zaten göze çarpan bir uygulama yapmış durumda. Sürüm 20 daha fazla yeni özelliği, aynı zamanda onu daha kullanışlı hale getiren birkaç değişikliği de içeriyor.

 

Yeni özellikler

 

Doğrudan araç çubuğundan arama yapabilme, Google Chrome’un en iyi özelliklerinden biri. Şimdi Omnibox olarak adlandırılan Google Chrome’un adres çubuğu, siz yazarken çeşitli öneriler sunuyor. Sonuçların ne kadar doğru olduğunu düşündüğüne bağlı olarak, Chrome seçilen bir sayfayı önceden yükleyebiliyor. Facebook ve Twitter gibi popüler siteler hemen hemen anında yükleniyor.

Şimdi ayrıca, Google Chrome indirdiğiniz bir dosyanın kötü yazılım veya PC’nize zarar verecek bir şey içerdiğini düşünürse bir uyarı alıyorsunuz. Bunu, indirdiğiniz dosyanın kaynak sunucusunu bularak ve kara listesindeki sitelerle karşılaştırarak yapıyor. Google’ın indirdiğiniz dosyalarda potansiyel kötü yazılımları aramasıyla ilgili olarak gizliliğinizden endişe ederseniz, tarayıcı tercihlerinizde bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

 

Güncelleştirmeler ve değişiklikler

 

Google Chrome’da, kullanıcı deneyimini geliştirmek üzere tasarlanmış çeşitli küçük güncellemeler de yapılmış. Öncelikle, Google Chrome diğer tarayıcılarla daha tutarlı olması için sayfa yakınlaştırma işlevini geliştirmiş; şimdi artık %500 oranında yakınlaştırma yapabiliyorsunuz. Buna ek olarak, Yazdırma Önizleme öğesi artık kendi sekmesinde değil, yapılandırılabilir iletişim penceresinde görüntüleniyor. Bu iş akışınızı geliştiriyor ve yazdırmayı daha da hızlandırıyor. Google Chrome’un Geçmiş sekmesi de yeniden tasarlanmış. Şimdi kullanıcıların etki alanlarını filtrelemelerini ve hatta görüntülenmesini istemedikleri etki alanlarını kaldırmalarını sağlıyor.

Ayrıca V8 JavaScript motorunda yapılan güncellemeye ek olarak bir düzineden fazla güvenlik onarımı da yapılmış. Kısacası, bu değişiklikler tarayıcıyı daha da hızlandırmış ve internet kullanımını daha güvenli hale getirmiş.

Bunlara ek olarak, sürüm 20 güvenlikle ilgili oldukça fazla sayıda hata için yamalar içerdiğinden, güvenlik açıklarını da iyileştirmiş. Sonuç olarak Google Chrome’un en son güncellemesi, tarama deneyiminizi daha da güvenli hale getirecek.

 

Chrome uzantıları

 

Sonuncu fakat aynı derecede önemli olan bir güncelleme, uzantılarda yapılan değişiklikleri içeriyor: şimdi kullanıcılar Firefox uzantılarına rakip (ve çoğu durumda daha iyi olan) bir dizi Google Chrome uzantısına sahip olmakla kalmıyor, daha teknik eğilimli olan kullanıcılar geliştirilmiş uzantı API’lerinden de yararlanabiliyor. Böylece bir fikriniz olduğunda, kendi uzantınızı oluşturmak daha da kolay.

Firefox veya Internet Explorer gibi eski gözde tarayıcılardan geçiş yapmayı düşünüyorsanız, Google Chrome’u geleceğin tarayıcısı olarak tüm kalbimizle öneriyoruz!

Google’ın tarayıcısı Google Chrome, temiz ve minimalist bir arayüzü çeşitli güçlü araçlarla birleştiren harika bir tarayıcı.

Artıları

 • Sade, etkileyici arayüz
 • Firefox ile aynı klavye kısayolları
 • Kimliği gizleyerek göz atma modu
 • Uzantı desteği
 • Farklı bilgisayarlar arasında veri senkronizasyonu
 • Omnibox adres çubuğuna ön yükleme

Eksileri

 • Senkronizasyon özelliği için Google hesabı gerekiyor
Sponsorlu Bağlantılar
Program Eksperi 10 Ocak 2014 3

3 Yorum »

 1. göksel çığ 09 Ocak 2014 at 15:57 - Reply

  Google chrome’u indirdiğimde versiyon Türkçe olmasına ramen,İngiizce olarak çalışıyor.Face’de,Twitter’e,veya her hangi bir haberi veya yorumu okur ve yazarken,bir anda dil ingilizce oluyor,ve çubukta,ingilzce olarak;Türkçe’ye çevrilsinmi ibaresi çıkıyor.Bu durumu nasıl düzeltebilirim’

  • Program Eksperi 10 Ocak 2014 at 01:36 - Reply

   Yeni bir versiyonunu ekledim. Yaptığım testlerde herhangi bir sorun yaşamadım. İstersen bir de bunu indir dene. Tamamen Türkçedir.

 2. berat 21 Aralık 2014 at 09:10 - Reply

  tavsiye ederim

Yorum Yazın - Program Hakkındaki Sorunlar ve Görüşler »

Lütfen yorumlarınızda crack, serial, license key gibi bilgiler yazmayınız. Ayrıca Rapidshare, Hotfile, Fileserve, Wupload, Uploadstation ve Filesonic vb. dosya paylaşım sitelerinden bağlantı paylaşmayınız.