Ana Sayfa Araçlar Arşivleme (Sıkıştırma/Açma) 7-Zip (64-Bit) İndir Türkçe

7-Zip (64-Bit) İndir Türkçe

RAR arşivi konusunda en iyi program WinRAR ve ZIP arşivi konusunda en iyisi de WinZIP programıdır. Sanırım herkes benimle bu konuda hemfikir olacaktır.

Fakat bu iki program da ücretlidir. Hem ücretsiz olan, hem de Türkçe dil desteğine sahip en iyi alternatif yazılım hangisi diye soracak olursanız, benim önerim kesinlikle 7-Zip programıdır.

7-Zip (64-Bit) İndir

Üstelik 7-Zip tamamen bedava olmasına rağmen, WinZip ve WinRAR’dan daha üstün olan tarafları bile var. Örneğin WinZip proramı Türkçe değil. Ayrıca WinZip’ten daha iyi bir sıkıştırma oranına sahip. Yaklaşık %10 civarında daha fazla sıkıştırıyor. WinRAR’dan üstün tarafı ise daha fazla arşiv formatını desteklemesidir.

Bunların dışında, tıpkı rakipleri gibi AES-256 algoritmasıyla dosyaları şifreleyebiliyor. Komut istemi üzerinden kontrol edebilirsiniz. Ayrıca Windows Shell ile entegre olarak uyumlu bir biçimde çalışabiliyor.

7-Zip programıyla 7z, gzip, tar ve zip formatında sıkıştırılmış dosyalar oluşturabilirsiniz. Açabildiği dosyaların formatı ise aşağıdaki listede verilmiştir:

ARJ, CAB, CHM, CPIO, DEB, DMG, HFS, ISO, LZH, LZMA, MSI, NSIS, RAR, RPM, UDF, WIM, XAR ve Z.

7-Zip (64-Bit) İndir

7-Zip Türkçe Ile Ilgili Görsel Sonucu


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz