Ana Sayfa Grafik Adobe Photoshop CS6 Extended

Adobe Photoshop CS6 Extended

Photoshop’un yeni, zengin özelliklerini keşfedin

JeH5Bdw.jpg (800×430)

Adobe Photoshop CS6, endüstri standardı görüntü editörünün bazı ilginç yeni özellikler de içeren stabil sürümü.

Programın belki de en dikkat çekici yeni özelliği Photosop’ta fotoğraf düzenlemeyi daha “akıllı” hale getiren Content Aware özelliği; ayrıca yeni bir tasarım ve arayüz de var. Bunlara ek olarak, ilk kez temel video düzenleme işlevleri de eklenmiş.

Adobe Photoshop CS6’yı ilk açtığınızda, göze en çarpan şey modernize edilmiş renkli kullanıcı arayüzü. Ama yeni görünümü beğenmezseniz, Tercihler – Arayüzkısmından eski gri arayüze dönebilirsiniz. Ancak bunun ötesinde, bazı faydalı yeni özellikler de var.

Content Aware

Content Aware, seçili nesneleri akıllı bir şekilde taşır ve arka plana ya da çevresindeki nesnelere göre ayarlar. Bu, arka planı tekrar ayarlamak zorunda kalmadan Photoshop’taki nesneleri çok daha kolay bir şekilde sürükleyip bırakmanızı sağlar. Bir resimde bir kişinin konumunu beğenmediniz mi? Onu anında başka bir konuma taşıyabilirsiniz ve arka plan otomatik olarak ayarlanır.

Video Düzenleme

Adobe Photoshop CS6 Photoshop’a ilk kez video düzenleme özelliğini getiriyor. Bu özelliğin Photoshop’un tüm geleneksel araçlarıyla entegre olması, sahnelere rötuş yapmayı ve renkleri ve filtre setlerini ayarlamayı çok güçlü hale getirir. Ayrıca, çok gelişmiş olmasa da, ses parçaları eklemeye de olanak sağlıyor.

Bridge dosya tarayıcısı ve Mini Bridge

Adobe Photoshop CS6, resimleri belirli meta verilere göre ayırmanıza ve yönetmenize imkan veren daha güçlü bir dosya tarayıcısı içeriyor. Küçük resim önizlemelerine olanak sağlayan tam entegre dosya tarayıcısı ile, kitaplığınızı daha kolay yönetmek için fotoğraflarınıza hızla önizleme yapabilir ve anında açabilirsiniz.

Adobe Photoshop CS6, bu güçlü fotoğraf düzenleme yazılımına bazı ilginç yeni özellikler getiriyor. Özellikle ilginç olan ise, fotoğraflarda rötuş ve değişiklik yapmayı olağanüstü kolaylaştıran Content Aware işlevi.

Artıları

  • Güçlü ve esnek
  • Sezgisel arayüz
  • Klavye kısayolları
  • Çok gerçekçi efektler
  • Yüksek özelleştirilebilirlik

Eksileri

  • Dik öğrenme eğrisi
  • Güçlü bir bilgisayar gerektiriyor

Boyut: 2 GB

Lisans: Demo

Adobe Photoshop CS6 Extended İndir


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz