İçeriğe geç

Age Of Empires 2

Age of Empires 2: The Age of Kings, oyuncuların kasabaları inşa etmelerine, gerekli kaynakları toplamalarına ve rakiplerle savaşmak için bir ordunun yaratmasına dayalı bir strateji tabanlı video oyunudur.

Age Of Empires 2

Oyuncular, rakip imparatorlukları ve kasabaları fetheterek bir bin yıllık zaman diliminde bir uygarlıktan diğerine taşınırlar.

Kazandıkça, yeni teknolojiler, yapılar ve birimler kazanırlar. Ancak oyuncular, kaynakları elde etmek için her yaşta yiyecek veya altın ödemelidir.

Microsoft tarafından Steam ve Windows tabanlı olarak yayınlanan oyun, evrensel bir alkış aldı ve hala en iyi Age of Empire oyunlarından biri olarak kabul edilir.

Villager’ları ilerleyen çağlar boyunca yönetin Age of Empires 2 ücretsiz indirme, serinin diğer oyunlarına benzer oyunları izler. Orta Çağda yer alan The Age of Kings, kullanıcıları 13 uygarlık ve 5 tarihi kampanyadan geçirir.

Küçük bir sayıda villager’ı kontrol etmeye başladığınız ortaçağda başlar ve teknoloji çok daha ileride olduğu imparatorluk zamanlarına kadar devam eder.

AoE 2 aynı zamanda farklı uygarlıklara odaklı beş kampanya içerir. Her kampanya farklı senaryolarda oynanabilir ve ilerleyen bir hikaye oluşturur.

Oyuncular, William Wallace’un yer aldığı bir Celts kampanyası ile başlar ve birimleri (villager’ları), kaynakları ve orduları kontrol etmeyi öğrenirler.

Kampanya, Genghis Khan tarafından yürütülen Avrasya’nın fetihinden,

İskoçya Bağımsızlık Savaşlarından, Joan of Arc’ın Yüz Yıl Savaşına karşı kampanyasından, Fredrick Barbarossa tarafından Holy Roman İmparatorluğunun genişletilmesine ve daha pek çok gerçek hayattaki senaryoya dayanır.

Age of Empires 2 nasıl oynanır?

Age of Empires 2 PC’yi indirirseniz, Siyah Çağda sınırlı kaynaklarla yolculuğunuza başlarsınız. Kadın ve erkek villager’larınızı yiyecek, odun, altın ve taş toplamak için komuta edersiniz. Bu kaynaklar, depo binalarında saklanır ve kasabaların inşasına, birimlerin eğitimine ve teknolojilerin araştırılmasına yardımcı olur.

Oyuncular, düşman pazarları ile ticaret yapmak için bir pazar yaratabilir ancak yıkılmamak için dikkatli olmalıdırlar. Ticaret takip edilmesine gerek yoktur çünkü pazar çalışmaya başladığında, ticaret kesintisiz olarak devam eder. Eğer o bir seçenek değilse, kaynakları toplamak için hızı artırmak için mağazadan kolayca yükseltmeler satın alabilirsiniz.

Age of Empires oyununu kazanmanın birden fazla yolu vardır. Kullanıcılar ya askeri görevler aracılığıyla ve hükümdarı öldürerek bir başka uygarlığa geçebilir ya da haritadaki tüm eserleri bir süre boyunca kontrol ederek kazanabilir. Aynı zamanda, bir inanılmaz bina oluşturarak oyunu kazanabilirsiniz.

Yoğun grafik ve ses

Sabit bir görüş noktasından oynanan oyun, Pentium II cihazlarında 1280 x 1024 çözünürlük destekler. Gerekli olan sadece 64MB RAM ve iyi bir grafik kartıdır. Oyunda tüm birimlerin benzersiz ayrıntıları vardır ve binalar net 3D olarak görünür ve sonra 2D bina sprites’ına dönüşür. Ayrıca, 13 çağın her biri kendi giysi, bina ve dil tarzına sahiptir.

Tekli ve Çoklu oyuncu

Age of Empires 2, yalnız oynanabildiği gibi, AI modelleri yerine geçen çoklu oyuncu modunda da oynanabilir. Beş kampanya tek oyuncu modunda oynanabilir, ancak çoklu oyuncu seçeneğini tercih ederseniz 8 oyuncuya kadar destekler. İkincisi sadece güvenilir bir internet bağlantısı üzerinden oynanabilir ve önceki sürümlerden daha taktiktir. Birimler şimdi kasaba saldırıldığında saklanabilir, müttefik dostu perimetre duvarları var ve rakip takımları ekip olarak saldırmak mümkündür.

Age of Empires 2 ücretsiz mi?

Age of Empires 2 setup.exe ücretsiz indirme, sadece kullanıcılar için deneme süresi boyunca kullanılabilir.

Age of Empires 2 hakkında son fikrimiz:

Nasıl oynadığınız ne olursa olsun, oyunu seveceksiniz! Dikkatli detaylandırılmış tarihi çekiciliğinden gerçek zamanlı stratejisine kadar, AoE oyunculara çok şey sunar.

Otantik bir soundtrack ve harika grafiklerle tamamladığınızda, sadece bir klasik olan bir oyun elde edersiniz. Eğer strateji oyunları severseniz, Windows 7 ve üzeri için Age of Empires 2 indirme ile yanıltılmazsınız.

Age Of Empires 2 Bilgisayara Nasıl İndirilir?

 • Boyut: 3 MB
 • Dil: Türkçe
 • Lisans: Demo
 • Platform: Windows tümü
 • Lisans: Ücretsiz

Age Of Empires 2 İndir

Age Of Empires 2 İndir – Alternatif kaynak

Age Of Empires 2


Age Of Empires 2, Windows PC için şimdiye kadarki en iyi gerçek zamanlı strateji oyunlarından biri.

Valve’in dijital satış platformu Steam’e özel sunulacak olan Age of Empires II HD, oyunu Hidden Path Entertainment tarafından geliştiriliyor. Çıkış tarihi 9 Nisan olarak belirlenen oyunu 20$ yerine ön siparişle 18$’a satın alan kullanıcılara geçmişin kapıları 5 Nisan’da açılacak.
Age-Of-Empires-2-The-Age-Of-Kings-Download-Cover-Free-Game1.jpg (600×850)

Ana oyun olan Age of Empires II: Age of Kings’in haricinde oyunun Conquerors ek paketini de içerecek olan HD sürümünde en dikkat çeken nokta gözden geçirilmiş texture ve efektler oluyor. 1080p çözünürlüklere de destek sağlayacak olan HD sürümü, Steam’in achievement, leaderboards, matchmaking gibi çoğu özelliğinden faydalanacak.

Age Of Empires 2 Minimum Sistem Gereksinimleri

 • Windows XP, Vista, 7, 8 Pro
 • 900×600 minimum çözünürlük
 • DirectX 9 destekli GPU
 • 1.2GHz CPU
 • 1GB RAM
 • 2GB HDD

install-age-of-empires-ii---the-age-of-kings-01.png (640×480)

1 Bu sayfaya yorum yaz

Kıymetli Yorumlarınız:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir