Aile koruma programı içeriğe göre kötü siteleri engelleme ve çocukları zararlı sitelerden koruma

Çocuklar internetten birçok şey öğrenebilir fakat bu öğrendiklerinin hepsi onlar için iyi olacak anlamına gelmiyor. Anne babalar çocuklarını korumak için onların bazı programlar kullanarak zararlı ve yasaklanmış sitelere girmesini engellemek zorunda. Bu işi iyi yapan ücretsiz yazılımlardan biri de DNS Angel dir.

Bu portable (taşınabilir) ücretsiz program uygunsuz websitelerini  otomatik olarak banlar ve sadece çocukların değil herkesin görmesini önler. Ailelerin hangi siteleri engelleyeceğiz diye kara kara düşünmesine hiç gerek yok çünkü bu program sadece aileler için güvenli olan ip adreslerine sahip sitelere girilmesine izin veriyor. Yani banlama işini de kendisi hallediyor.

Tek yapmanız gereken DNS Angel programını çalıştırmak ve ana penceresinde görülen aile korumalı IPlerden birine tıklamaktan ibarettir. Derhal bağlantı ayarları yapılır ve durum hakkında size bilgi verilir. Yeşil bir “love” yani aşk sembolü görünürse bu her şeyin yolunda ve güvende olduğu anlamına gelir. Eğer kuru kafa (kafatası) sembolü çıkarsa o zaman güvenli bağlantının gerçekleşmediğini gösterir. Bu butonlardan birine tıkladıktan sonra siz programı kapatana kadar internet bağlantınız güvenli yani aile korumalı olacaktır.

Boyut: 438 KB

Lisans: Ücretsiz

Platform:Windows XP/Vista/7/8 (32-Bit/64-Bit)

indir

Alternatif


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: