Ana Sayfa Araçlar Arama - Sınıflandırma AllDup İndir Eş, benzer, kopya dosya bulma ve silme programı

AllDup İndir Eş, benzer, kopya dosya bulma ve silme programı

Kısaca özetlemek gerekirse AllDup bir çift dosya arama ve bulma programıdır.

Burada sözü geçen çift kelimesinin anlamı, birbirinin tamamen aynısı demektir. Fakat iki dosya birbirinin aynısı olsa bile bazen isimleri farklı olabilir. Çünkü bilgisayarda iki aynı dosyayı indirmeye kalktığınız zaman genellikle ikinci kez indirilen dosyanın sonuna otomatik olarak (2) eklenir.

Bilgisayarı uzun süre kullandığımız zaman ister istemez birbirinin kopyası olan bazı dosyaları biriktiririz. Bunlar zamanla bilgisayarın daha karışık görünmesine ve dolayısıyla baş ağrısına neden olur. Hiçbir işe yaramayan bu dosyaları tek tek arayıp bulmak ve silmek ise yorucu bir iştir.

AllDup programı tam olarak bu çöp dosyaları tespit etmek ve temizlemek için dizayn edilmiştir. Böylece bilgisayarın sabit diskinde fazladan boş yer açar.

Programın çalışma mantığı çok basit olup, kullanımı da son derece kolaydır. Programı çalıştırdıktan sonra herhangi bir klasörü yada bütün bir sürücüyü seçip arama yapıyorsunuz. Arama işlemi oldukça hızlı ve etkili sonuç verir.

Kopya (çift) dosyalar gruplar halinde listelenir. Silmek için grupları açıp tik işaretine tıklayıp seçiyoruz ve siliyoruz.

AllDup programı derinlikli bir program olup arama özelliği çok esnektir. “Compare method” denilen karşılaştırma özelliği size çok faydalı olan epey seçenek sunar. Örneğin farklı isimlerdeki birbirinin aynısı olan mp3 dosyalarını aratıp kopya olanları silebilirsiniz.

AllDup arama özelliği iyi ve hızlıdır. Ama eğer çok fazla sayıda kopya dosyanız varsa,bu işlem uzun sürebilir. Herhangi bir önemli dosyayı silmenizi engellemek için, AllDup silme işlemi sırasında sizi sürekli uyarır. İsterseniz bu uyarıları kapatabilirsiniz.

AllDup İndir 

Boyut: 3.34 MB

Lisans: Ücretsiz


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz