İçeriğe geç

Android size gelen SMS mesajları iletme başkasına gönderme uygulaması (otomatik)

2014-05-02_14-21-30

Cep telefonunu sık sık kullanan ve kendisine gelen SMS mesajları bir başkasına yönlendirmek isteyen herkesin işine yarayacağını düşündüğüm SMS Forwarder isimli bir uygulamayı bugünkü yazımda sizlere tanıtmak istiyorum. Bir kere sizler endişe etmeye başlamadan önce hemen bir şeyin altını çizmek istiyorum. Android işletim sistemi için hazırlanan  SMS Forwarder uygulaması tamamen bedavadır. Yani ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz. Peki bu uygulama nasıl kullanılır ve genel özellikleri nelerdir? Gelin hep birlikte bunlara kısaca bir göz atalım;

Android akıllı telefonlarınızda kullanabileceğiniz ve size gelen SMS mesajlarını otomatik olarak başkalarına iletebileceğiniz kullanımı kolay ve ücretsiz bir uygulama arıyorsanız SMS Forwarder uygulaması denemeniz gerekenler arasında yer alıyor. Hem pek çok kullanıcı için yeterli seçeneğe sahip olması hem de bu seçenekleri oldukça sade ve anlaşılır bir şekilde sunması sayesinde uygulamanın yeterince işlevsel olduğunu söylemek mümkün.

Aldığınız SMS mesajlarını çeşitli kriterlere göre başkalarına iletmeniz SMS Forwarder ile gerçekleşebiliyor ve böylece teker teker mesajları kopyalama ve gönderme zahmetinden kurtulabiliyorsunuz.

İletmek istediğiniz SMS’leri belirlerken hangi kişilerden gelenlerin iletileceğini seçebiliyor, belli kişilerden gelen mesajları yine belli bazı kişilere otomatik olarak iletebiliyorsunuz. Böylece farklı konulara sahip olan SMS mesajlarını o konuya uygun kişilere göndermek mümkün oluyor.

Uygulamada çeşitli kurallar tanımlayabilme özelliğinden faydalanarak iletilecek olan SMS mesajları üzerinde otomatik düzenlemeler yapılmasını da sağlayabilirsiniz. Orijinal gönderenin iletilmiş mesajda belirtilmesi ya da belirtilmemesi gerektiğini de yine tanımlamalar içerisinden seçebilirsiniz.
SMS Forwarder’ın sahip olduğu diğer bazı özellikler ise şu şekilde:

  • İletilecek mesajların zamanlarını seçebilme
  • İletilen SMS’lerin SMS uygulamasına gelmemesini sağlama
  • Tarihçe gösterimi

Eğer sık sık SMS iletme işlemini gerçekleştirmeniz gerekliyse uygulamaya göz atmadan geçmemenizi öneriyorum.

Ücretsiz olarak hizmete sunulan SMS Forwarder adlı SMS iletme programının dosya boyutu yalnızca 654 KB gibi çok ufak bir boyuta sahip. Uygulama her zamanki gibi burada tanıtılmadan önce tarafımdan test edilmiş ve geçer not aldıktan sonra sizlerle paylaşılmıştır. Yani bu uygulama gerçekten sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. İhtiyacı olanlar gönül rahatlığı ile kullanabilir…

indir

Kıymetli Yorumlarınız:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir