Ana Sayfa Araçlar Bakım - Onarım Auslogics Disk Defrag Türkçe İndir (Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?)

Auslogics Disk Defrag Türkçe İndir (Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?)

Auslogics Disk Defrag tamamen ücretsiz ve Türkçe bir disk birleştirme programıdır. Bilgisayarın harddiskini optimize ederek en iyi hale getirir ve böylece bilgisayarınızın performansı yükselerek daha hızlı çalışmaya başlar.

Auslogics Disk Defrag programını aslında Windows’un içinde hazır olarak gelen disk birleştirme aracının daha gelişmiş bir versiyonu olarak düşünebilirsiniz. Daha hızlı ve daha başarılı bir versiyonu da diyebiliriz.

Bu araç tüm diskleri veya dosya ve klasörleri birleştirebilir. Üstelik ister el yordamıyla dilediğiniz anda birleştirme yapar, ister belirlediğiniz zaman aralıklarında otomatik olarak birleştirme yapar.

Auslogics Disk Defrag Disk Birleştirme Ve Bilgisayar Hızlandırma Programı

Dilerseniz belirli dosya ve klasörleri birleştirme işleminin dışında (muaf) tutabilirsiniz. Ayrıca birleştirme önceliğini ayarlayabilir ve diski birleştirirken aynı zamanda analiz edebilir ve optimizasyon (eniyileme) gerçekleştirebilirsiniz.

Auslogics Disk Defrag programı SSD disklere birleştirme yapmaz çünkü bu işlemin SSD diske zarar vereceğini bilir. Fakat bunun yanı sıra SSD disklere ince ayar çekerek en iyi hale getirir ve performansını artırır.

Auslogics Disk Defrag Artıları (Avantajları)

Toplama haritası: Eğer bir disk birleştirme programının toplama haritası yoksa, ondan bir cacık olmaz. Bu programın bir değil tam iki toplama haritası var ve ayrıca renkli temalardan oluşan bir menüsü bulunuyor. Görüntüleme (View) menüsündeki Hız haritasını göster (Show speed map) seçeneğine tıklayarak en hızlı ve en yavaş disk erişim bölgelerini görebilirsiniz.

Algoritmalar: Programın ayarlar ekranında sunduğu algoritma seçeneklerinden birini seçerek birleştirme işlemi öncesinde geçici dosyaları silebilir, belirli boyuttaki dosyaları atlayabilir ve diğer operasyonları gerçekleştirebilirsiniz.

SSD Optimizasyonu: SSD disklere birleştirme işlemi uygulanmaz. Fakat işletim sistemini optimize edilerek SSD disklerden en iyi verimi (yüksek hız) alması sağlanabilir. Auslogics Disk Defrag programı hem SSD’leri hem de sistemi analiz ederek her ikisini birden optimize edip en iyi hale getirir.

Auslogics Disk Defrag Eksileri (Dezavantajları)

Satış teklifi: Gelişmiş (Advanced) menüsünde ve Sistem Sağlığı (System Health) sekmesinde firmanın diğer programlarını satın almanız yönünde size teklifler sunuyor. Böylesi kaliteli bir programın ücretsiz olarak sunulması karşısında, bu teklif hoş görülebilir yani mazur görülebilir. Yine de rahatsızlık duyanlar mutlaka olacaktır.

Auslogics Disk Defrag İndirmek İçin Buraya Tıklayınız

  • Lisans: Ücretsiz
  • Yayımcı: Auslogics Software
  • Boyut: 12.2 MB
  • Arayüz: Türkçe
  • Sistem:Windows 10 
Bu program bilgisayarıma virüs bulaştırır mı?
Auslogics Disk Defrag programının kurulum dosyasını Virustotal.com sitesine yükleyip taramadan geçirince aşağıdaki manzara ile karşılaştım.
Auslogics Disk Defrag Antivirüs Raporu
İçerisinde virüs olmadığı kesin. Bence bu uyarıların tamamı yukarıda da söz ettiğim gibi, içerisinde bazı satın alma teklifleri sunmasından kaynaklanıyor. Tamindir.com, Download.com ve Softpedia.com da dahil olmak üzere dünyaca ünlü program indirme sitelerinin hepsinde bu programa yer verildiği için bence gönül rahatlığıyla indirip kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz