Ana Sayfa Araçlar Çeşitli Auto Mouse Click İndir Otomatik Fare Tıklama Nasıl Yapılır?

Auto Mouse Click İndir Otomatik Fare Tıklama Nasıl Yapılır?

Auto Mouse Click Indir Otomatik Fare Tiklama 1

Auto Mouse Click, Windows bilgisayarlar için ücretsiz bir fare programlama (otomatik tıklama) yani otomasyon yazılımıdır.

Auto Mouse Click Nedir Ne İşe Yarar?

Auto Mouse Click sayesinde sürekli yapılan rutin işlemleri belirli sıraya koyarak peş peşe otomatik yaptırabilirsiniz.

Genellikle profesyonel oyuncular ve profesyonel ofis çalışanları bu yazılımı kullanır.

Auto Mouse Click Nasıl Çalışır?

Tıklama türünü seçiyorsunuz, X ile Y koordinatlarını belirliyorsunuz ve fare imlecinin orijinal yerine geri dönüp dönmeyeceğini seçerek fare tıklamalarını otomatik hale getiriyorsunuz.

Bu program ile fare tıklamalarını grup haline getirebilir ve bir dosyaya kaydederek daha sonra tekrar kullanabilirsiniz.

Dilerseniz yazının sonunda paylaştığım videoyu izleyerek bu programın nasıl kullanılacağını ve fare hareketlerinin nasıl otomatik tıklamalı bir hale getirileceğini kolayca öğrenebilirsiniz. Videoda oldukça kısa ve açık ifadelerle anlatılmıştır. Tüm aşamalar adım adım gösterilmiştir.

Auto Mouse Click Nasıl İndirilir? Nasıl Yüklenir?

Aşağıdaki butona basarak programın son sürümünü direkt olarak sitemizden ücretsiz indirebilirsiniz.

  • Boyut: 1.59 MB
  • Lisans: Ücretsiz
  • Platform: Windows tümü

Indir3.Png (213×54)

Auto Mouse Click Kullanım Adımları

Aşağıda verilen 3 adımda fare tıklamalarını otomatikleştirmek çok basit. Dilerseniz otomatik olarak yaptığınız tıklamaları .amk uzantılı bir dosyaya kaydedebilir ve daha sonra bu dosyaya çift tıklayarak tekrar oynatabilirsiniz. Hatta bu dosyayı zaman ayarlı olarak planlı bir şekilde ayarladığınız zamanlarda kullanabilirsiniz.

Adım 1 :  Auto Mouse Click Programını İndir

Murgee firmasının ürettiği bu programı buraya tıklayarak indirin (3 mb) ve bilgisayara kurun. Tüm Windows sürümlerinde sorunsuz çalışmaktadır. Kurulum sırasında masaüstü kısayol simgesini oluşturmasını seçebilir veya istemeyebilirsiniz. Programın ana penceresi aşağıdaki ekran görüntüsünde verilmiştir.

Auto Mouse Click Otomatik Fare Tıklaması

Adım 2 : Fare İşaretçisi Pozisyonunu Almak İçin Kısayol Tuşları Ayarlama

Aşağıdaki direktifleri takip ederek fare işaretçisinin pozisyonunu yani koordinatlarını alabilirsiniz. Eğer koordinatları biliyorsanız ana pencerenin en üst kısmındaki X Coordinate ve Y Coordinate alanlarını doldurabilirsiniz.

Programın en alt kısmında fare imlecinin şuanki pozisyonu yazıyor. Mesela üstteki resimde Currently Mouser Cursor At X= 1584, Y = 444 olarak verilmiş.

Ayrıca bunun üstündeki alanda fare pozisyonunu almak için F6 kısayol tuşu ve fare imlecinin pozisyonunu almak için Ctrl+Y kısayol tuşu verilmiş. Dilerseniz bu alanlara kendi istediğiniz kısayol tuşlarını yazıp ardından sağındaki Assign butonuna tıklayarak yeniden ayarlayabilirsiniz.

Böylece Ctrl + Y kısayol tuşuna basınca en alttaki kısımda imlecin anlık olarak bulunduğu X ve Y koordinatları gösterilir.

Adım 3 : Fare Tıklamalarını Otomatikleştir

Fare tıklamalarını belirledikten sonra Start butonuna tıklayarak otomatik yapabilirsiniz. Tıklamaları durdurmak için ise Stop butonuna tıklayınız.

Repeat Count alanı tıklamaların kaç defa tekrar edileceğini belirlemenizi sağlar. Eğer 0 girerseniz, sonsuza kadar tekrar eder.

Ekranda tıklamasını istediğiniz yerlerin x ve y koordinatlarını öğrendikten sonra otomatik hale getirmeye geçebilirsiniz.

Şimdi tıklama türünü (click type) seçmeniz gerekli. Sol tıklama (left click), sağ tıklama (right click) ve çift tıklama (double click) olmak üzere 3 seçenek sunuluyor.

Eğer belirlediğiniz yere tıkladıktan sonra imlecin orada kalmasını istemiyorsanız yani bir önceki eski yerine geri dönmesini istiyorsanız, Cursor back seçeneğini işaretleyin. Eğer işaretlemezseniz, her tıklamadan sonra olduğu yerde kalır.

Delay alanına her bir tıklama görevinin kaç saniye gecikme yapmasını istiyorsanız onu yazabilirsiniz.

Fare tıklamasını belirledikten sonra Add butonuna tıklayın.

Artık yeni eklediğiniz fare tıklaması görevini test etmek için Start butonuna tıklayabilirsiniz. Otomatik tıklamayı durdurmak için ise Stop butonuna tıklayınız.

Tıpkı yukarıda uygulanan adımları uygulayarak daha fazla fare tıklaması görevi ekleyebilir ve isterseniz bu tıklamaların hepsini bir dosyaya kaydederek daha sonra tekrardan kullanabilirsiniz.

Herhangi bir mevcut görevi düzenlemek için listedeki satırlardan düzenlemek istediğiniz tıklama görevine tıklayın ve üst taraftaki alanlardan bu görevin parametrelerini değiştirin. Ardından Update yazan butona tıklayarak değişikliği kaydedin.

Zaman Ayarlı Otomatik Tıklamalar

İleride belirlediğiniz bir tarih ve saatte otomatik tıklamanın otomatikman çalışmasını sağlamak için 2 şeye ihtiyacınız var. Birincisi fare tıklamalarını .amk uzantılı bir dosyaya kaydetmek için Save butonuna tıklamak. İkincisi ise takvim üzerinden tarihi ve saati seçmek. Tabii ki dilediğiniz zaman bu amk dosyasına çift tıklayarak doğrudan doğruya otomatik tıklamaları tekrardan çalıştırabilirsiniz.

Auto Mouse Click Nasıl Kullanılır?

Aşağıdaki videoyu izleyerek yukarıda anlatılanları canlı canlı izleyebilir ve daha kolay öğrenebilirsiniz. Dilerseniz buraya tıklayarak bu programı kullanma kılavuzu kitabını pdf dosyası şeklinde indirebilirsiniz.

Double click on the video to view how to auto click mouse to repeat tasks in full screen mode.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz