İçeriğe geç

Bilgisayar geçmişini gösteren program

Şimdi sana 3 yol önereceğim…Bunları teker teker pcne uygula..!

1) Görünüm- Gezgin çubuğu – Geçmiş

2) Direkt olarak Ctrl+H

3)Araçlar – internet seçenekleri – Genel sekmesi – Geçmişi sil

Silinmiş Geçmişi Bulma Programı İndir

Bunu biliyor muydun Daha önce, aslında bilgisayarınızdan kaldırılmaz sildiniz kolaylıkla alınabilir ve kurtarılmış dosyalar? Windows silinmiş dosyaları kaldırmaz; onlar kalır ve sabit diskinizde gizli bir alanda muhafaza ve kolay elde edilebilir ve alınır. silmek güvenli PC kolayca bilgisayarınızdan silinmiş geçmişi bulmanıza olanak sağlar inanılmaz bir yazılım aracıdır, yanlışlıkla sildiğiniz silinmiş geçmişi bulmak sağlayacak silmek, güvenli bilerek sildiğiniz geçmişinin silinmesi bulmak PC, tarih sistemi çöküyor nedeniyle silinmiş bulmak ve tarih sistem mal işlevi nedeniyle silinmiş bulabilirsiniz. PC güvenli ayrıca herhangi bir tür silinmiş geçmişi bulmak sağlayacak silin. Her şeyi herhangi bir dosya, film, klip, belge, finansal bilgiler, özel bilgi, iletişim bilgileri, internet geçmişi, resimleri ve görüntüleri, program, e-postalar, kurabiye, spyware / adware ve başka bir şey daha önce var da dahil olmak üzere geçmişte sildiniz sabit diskinizde kalır hala silindi. Kullanmak PC silmek güvenli ve emin önemli dosyaları yapmak ve belge elde edilebilir ve alınır. silinmiş geçmişi herhangi bir bilgisayardan güvenli silme ile daha kolay olamazdı bulun. PC sadece silinmiş bulamıyorum geçmişini silmek güvenli, aynı zamanda sizin gizliliğinizi korumak için geri olma imkanı olmadan paçavra dosyaları için bir parçalayıcı seçeneği vardır. Eğer onlar geri alınamaz şekilde silinmiş geçmişi veya paçavra dosyaları bulmak istediğinizde, PC silmek güvenli gereken bir araçtır. Download ÜCRETSİZ ücretsiz deneme ve SCAN SİZİN PC, ve izin PC daha önce sildiğiniz tüm dosyaları göstermek silmek güvenli.

 PC Geçmişini Nerden Görebilirim?

Bilgisayarı ilk aldığımız günden bugüne kadar ne yaptıysak,hangi sitelere girdiysek tamamının bilgisayarda saklandığını ,istediğimiz kadar format atalım bunların harddiskten yok olmadığını öğrendim.

Peki bu bilgileri nasıl görebilirim,hangi program gereklidir?

bunun aslı sistem geri dönüştürme sistemidir. hdd kapasitesine göre veya kendiniz belirleyebilirsiniz bu geri dönüştürme alanını.örnek verirse 5gb alan verilmişse bu sisteme once 500mb dosya silin sonra 5gb ve 500mblığı geri getirmek imkansızdır.olay mantığı böyle işliyor.yerel disklerin içinde System Volume Information isimle geçiyor.gizli ve sistem klasorlerini göstermeyi açarsanız.her sildiğiniz dosya buraya gidiyor alanı dolunca yeni dosya silerseniz en eski sildiğiniz imkansız halde siliniyor.anlatabilmişimdir umarım.

bu alanıda kendiniz belirlemek için sistem özelliklerinden sistem korumasından hdd seçerek yapılandırmaya basarak yapılır.default olarak %5 olarak geliyor

Aslında dosyalar silinirken siz sildiğinizi zannedersiniz ama windows Harddiskteki verileri silmez sadece adreslerini siler ve siz o verilerin üzerine başka birşey yazmadığınız sürece harddiskinizde kalır.Defalarca format atsanız bile.Anca low level format denilen türdeki formatı atarsanız tamamen silinmiş olur.Harddiskteki bütün bilgileri sıfırlıyor ve geri gelme imkanı olmuyor.

İnternette verileri geri getirebilmek için bir sürü program var.Mesela Recovery My Files , Recuva , Ontrack Easy Recover vs.Ancak bunlarda belirli bir yere kadar kullanılabiliyor.

Oysa emniyette kullanılan bu tür programlar bizim internette arayıp bulamayacağımız programlardır.Sadece emniyete özeldir…

Çok yoğun bir uğraş gerektiriyor. Hangi recovery programı kullanılırsa kullanılsın, format atılıp, bir de üstüne veri yazıldıktan sonra o dosyaları eski halleriyle geri getirmek çok zor. Recovery programları da sadece belirli bir başarı sağlayabiliyor. Zamanında onlarca program denemiş, başarılı olamamıştım.

Bilgisayar geçmişi nerelere kaydedilir?

Bilgisayarınızda önceden neler yapılmış, hangi sitelere girilmiş, hangi dökümanlar kullanılmış, bilgisayarınızdan neler açılmış, hangi programlar kullanılmış, indirilen program ve dökümanlar hangi site ve kaynaklardan inndirilmiş, bilgisayarınıza neler kaydedilmiş bunların hepsini kolayca ve tüm ayrıntılarıyla bu programdan öğrenebileceksiniz.

Programın özelliklerini kısaca özetleyecek olursak;

Genel Özellikler:

# Açılan sitelerin Url adresleri ve Url listeleri
# Çerezler (cooike) listeleri
# Girilen sitenin genel özellik ve görevini belirten liste
# İnternette yapılan aramalar listesi
# Bilgisayardan açılan ve bilgisayara kaydedilen dökümanların listesi
# Adres-Bar (adres çubuğu) listesi
# Index.dat dosya içerik listesi
# Bilgisayarınıza kurulan ve bilgisayarınızdan açılan programların listesi
# ‘Çalıştır’ komutu kullanım geçmişi listesi
# Bilgisayardan açılan programların listesi

Not: Programın dili İngilizce olmasına rağmen kullanımı basit ve sade olduğundan dolayı programı kullanmak kolaydır.
38739
Boyut : 821 Kb
Programı Yükle

silinen internet geçmişini görme

 index.dat dosyalarını C:users da ara gizli dosyadır sonra bunları notepad ile aç bişiler çıkar belki.
Extra program kullanıldıysa sorun yok. Ama Ccleaner ne yapar ne eder bilmem ben index.datları elle başka hesab’a geçerek siliyorum garanti oluyor..
 Eğer eşiniz internet geçmişini silmişse veya bilgisayarınızda ccleaner, advanced system care gibi programlar varsa bu verilere ulaşmanız çok zor. Ayrıca index.dat la uğraşmayın not defteri ile açılyor, ancak hangi sitelere girildiği yazmıyor, sadece anlaşılmayan kodlar yazıyor. Bundan önce girilen siteleri öğrenmek yerine, pc nize bir keylogger yükleyerek, eşinizin msn konuşmalarından, hangi saatte hangi siteye girdiğini bile öğrenebilirsiniz. İlgilenirseniz size özelden mesaj atarım.
BrowsingHistoryView_2012-08-29_09-33-40.png (730×414)

İnternet Gezinti Geçmişi Görüntüleme Programı

BrowsingHistoryView, Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox ve Safari gibi internet tarayıcılarının internet gezinti geçmişlerini araştırarak hepsine tek bir panel üzerinden erişmenize olanak tanır.

BrowsingHistoryView, ziyaret edilen URL ve adı, ziyaret tarihi, ziyaret sayısı, hangi tarayıcıyla ve hangi kullanıcıyla ziyaret edildiği gibi bilgileri size sunabilmekte. BrowsingHistoryView bu bilgileri tüm Windows kullanıcıları üzerinden takip edebildiği gibi, harici depolama birimleri üzerindeki gezinti verilerini de raporlayabilmekte.

indir

Silinen internet geçmişini görme öğrenme

  1. Eğer bir google hesabınız varsa ve Google Web Geçmişimi Aktif ettiyseniz https://history.google.com/history/ adresinden Web geçmişini görebilirsiniz.
  2. Eğer Sistem Geri Yükleme açık ise; Sistem Geri Yükleme ile silinme tarihinin öncesine  gitmeyi deneyebilirsiniz.
    Başlat > Tüm programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Sistem Geri Yükleme yolunu izleyin. Sistem Geri Yüklemeden eski bir tarihe dönüş yapın. Bu sayede silinen internet geçmişi bilgileri’de gelecektir.
  3. Index.dat dosyası üzerinden silinen internet geçmişini görebilirsiniz. Başlatı tıklayın ve arana kutusuna Index.dat yazın.  Bilgisayarınızda Index.dat dosyasını aratın.
  4. Index.dat dosyasını bulamazsanız recuva ile sistemi taratın ve silinen dosyalar içerisinde arayın.
    Bunun için recuva silinen dosyaları kurtarma programını kullanabilirsiniz.
    Recuva ile sistemi tarayın ve  index.dat dosyasını kurtarın. Daha sonra  index.dat inceleme programını buradan indirin. index.dat inceleme yazılımı index.dat dosyası içerisinde bulunan ziyaret edilen site bilgilerini ekrana getirecektir.

Silinen internet geçmişini görebilmek için yapılacak işlemler bu kadardır.

2 Bu sayfaya yorum yaz

Kıymetli Yorumlarınız:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir