Ana Sayfa Oyun Strateji Black & White 2

Black & White 2

Lisans: Deneme Sürümü Dil: İngilizce Üretici: Lionhead Sistem: Windows XP / 7 / 8 / Vista
Oyunu İndir

Black & White 2 tanrının rolünü üstlenebileceğiniz yani tanrıcılık oynayabileceğiniz eğlenceli bir strateji oyunudur.

Daha önceki ilk sürümde bazen kötü karakter olabilir, bazen de iyi karakter olarak insanlara iyilikler yapmak için çeşitli görevleri yerine getirebiliyorduk. Gelişmiş ileri seviye fizik motoru oyunun oynanışını oldukça keyifli hale getiriyordu ve çok fazla özgürlük sunuyordu. Bu nedenle çok tutulan oyunun şimdi ikinci versiyonu çıktı.

Oyuna başlarken alıştırma bölümüyle giriş yapılıyor ve sağ omuzdaki melek ile sol omuzdaki şeytan size oyunun detaylarını açıklıyor.

Hemen sonrasında oyun boyunca size eşlik edecek hayvanı seçiyorsunuz ve bu seçim yalnızca bir kere yapılıyor, yani daha sonra değiştiremiyorsunuz.

Seçenekler arasında inek, kurt, maymun ve aslan bulunuyor. Tabii ki hepsinin özellikleri farklı. Seçtiğiniz hayvanı çok iyi eğitmelisiniz. Çünkü oyunda size rehberlik edecek.

Oyundaki bölümlerden genellikle kaynak toplamanız gerekiyor. Örneğin insan ırkının neslinin devamı adına belirli erkekleri seçmeniz lazım. Dolayısıyla erkekler daha bir önemli hale geliyor.

Bu oyunda siz Antik Yunan medeniyetini temsil ediyorsunuz ve rakibiniz yani savaşta olduğunuz medeniyet ise Antik Aztech medeniyeti. Dolayısıyla şehrini korumak ve güçlendirmek için iyi bir strateji belirlemeniz gerekiyor. Çünkü savaş hep devam ediyor.

Savaşın yanı sıra halkı mutlu etmek için güzel binalar yapmalısınız ve yeni fetihlerle yeni yerler kazanarak topraklarınızı genişletmelisiniz. Bir yandan saldırırken, diğer yandan savunmayı asla ihmal etmemelisiniz aksi takdirde bedeli ağır olacaktır.

Bu oyunda çeşitli büyüler yapılabiliyor. Örneğin hortum çıkartma büyüsü, deprem yaratma büyüsü ve benzeri şeyleri gerçekleştirebilirsiniz. Zaten oyun boyunca karşınıza mucizeler çıkmakta.

Oyun son derece gerçeğe uygun olarak tasarlanmış ve grafik kalitesi muhteşem. Mesela çevre şartları iklim sürekli değişiyor. Oyunun özel efektleri de hayran bırakıyor.

Ayrıca çok oyunculu mod (multiplayer) da bulunmaktadır.

Olumlu Yanları

  • Bir tanrı gibi davranmanızı sağlayarak keyif veriyor
  • Grafikler güzel
  • Hikayesiyle oynanışı gayet uyumlu

Olumsuz Yanları

  • Oyun ilerledikçe tempoda düşüş yaşanıyor
  • Yapay zeka bugünün yapay zekasına göre geride

 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz