Ana Sayfa Araçlar Bakım - Onarım BleachBit – CCleaner Benzeri Program (Alternatifi)

BleachBit – CCleaner Benzeri Program (Alternatifi)

BleachBit uzun bir süredir CCleaner ve diğer paralı sistem temizleyicilerin ücretsiz bir alternatifi olarak piyasada  başarıyla hayatını devam ettiriyor.

Açık kaynak kodlu bu yazılım son olarak 2.2 sürümüne güncellendi. Ünlü güvenlik şirketi Avast parayı bastırıp CCleaner programının üreticisi olan PriForm’u satın aldıktan sonra, pek çok insan artık CCleaner yazılımının gelişiminden hiç memnun değil ve ona benzeyen kaliteli bir alternatif arıyorlar.

Hem Winapp2.ini hem de CCEnhancer desteği sunan BleachBit oldukça başarılı bir sistemi temizleme programıdır.

Hemen İndir

Bleachbit

Normal sürümünü veya taşınabilir (portable) versiyonunu yükleyebilirsiniz. Normalde programı kullanmak çok kolay fakat bazı gelişmiş ayarları kullanmak için bu konularda bilgili olmanız gerekiyor.

BleachBit programı temizlenecek yerleri gruplar halinde gösterir. İsterseniz grubu toplu olarak tek tıkla işaretleyip temizleyebilirsiniz. Dilerseniz gruptaki bir yada iki şeyi seçerek yalnızca seçtiğiniz yerleri temizlemesini sağlayabilirsiniz. Zaten seçtiğiniz anda program size gerekli açıklamayı yapıyor. Fakat çok detaylı bir bilgi de beklemeyin.

Sol üst köşedeki Preview butonuna tıklayarak bir ön izleme yapabilirsiniz. Böylece dosyalarınız değişmeden, nelerin gerçekleşeceğini önceden öğrenmiş olursunuz. Üstelik Size (boyut) sütununa temizliğin ardından ne kadar ekstra boş alan kazanacağınızı da gösteriyor.

Pencerenin sağ tarafında ise işlemi başlattığınız zaman silinecek veya temizlenecek tüm unsurlar gösterilir.

Dilerseniz temizlemek için yeni yerler (klasör, dizin vs) ekleyebilir veya bazı klasörleri beyaz listeye (whitelist) ekleyerek temizleme işleminden muhaf tutabilirsiniz. Ayrıca programın dosyaları parçalayarak kalıcı silme özelliği de bulunuyor.

BleachBit programının bu son sürümü artık Chrome, Opera, Edge ve Firefox gibi tarayıcıları da mükemmel bir şekilde temizliyor.

Şimdi İndir

  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, 7, 8 ve 10 (32-bit ve 64-bit)
  • Lisans: Ücretsiz
  • Boyut: 8,85 MB
  • Üretici: Andrew Ziem

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz