Camtasia Studio

Camtasia Studio ile bilgisayarda her türlü videoyu yakalayın, düzenleyin ve kolayca paylaşın!

Camtasia Studio, Windows’la çalışan PC’ler için popüler bir ekran yakalama ve kaydetme aracı.

Camtasia Studio Nedir, Ne İşe Yarar?

Piyasadaki en saygın ekran kayıt programlarından biri olan Camtasia Studio, öğrenme eğrisini düşüren ve düzenleme süresini en aza indiren esnek, kullanıcı dostu bir çalışma ortamı ve akıcı bir iş akışı sunuyor.

Camtasia Studio kullanarak video yaratmak oldukça kolay. Programla birlikte gelen kapsamlı yardım belgeleri ile veya kendi kendinize öğrenerek, kayıt, düzenleme ve prodüksiyonu içeren üç aşamalı yaratım süreci aracılığıyla ilerleyişinizi belgeleyebilir ve sıkıştığınız yerde yardım alabilirsiniz.

Yaratım süreci

İlk aşamada Camtasia Studio size ekranınızdaki görüntüyü kaydetmeye yarayan özel bir yerleşik araç sunuyor. Camtasia Recorder, kayıt ayarlarınızı özelleştirmek için birçok ayara sahip: ekranın tamamını veya kendi belirlediğiniz bir alanı kullanabilir, imleç efektleri ekleyebilir, bir yandan sesinizi kaydedebilir, web kameranızdan da görüntü ekleyebilirsiniz.

Düzenlemeyi içeren ikinci aşama kayıt işlemi tamamlandıktan sonra başlıyor. Camtasia Studio videonuzu kişilselleştirmeniz için çeşitli araçlar sunuyor. Çeşitli belirleme çizgileriyle belli bir alana dikkat çekmek (hoş animasyonlu çizimler de var), ekran üstü metin açıklamalarıyla daha fazla bilgi eklemek ya da geçiş efektleriyle göze hitap etmesini sağlamak bunlardan yalnızca birkaçı. Camtasia Studio’da hem Clip Bin hem de Library videonuzda kullanabileceğiniz medyaları seçme görevini kolaylaştırıyor. Öte yandan ses düzenleyici ise daha kısıtlı, ses seviyesini düzenlemek, gürültüyü düşürmek ve ses optimizasyonu gibi sadece birkaç araç mevcut.

Nihayet, sonuncusu da prodüksiyon aşaması. Daha önce hiç video düzenleyici kullanmamış dahi olsanız Camtasia Studio bu işi çok kolaylaştırıyor. YalnızcaProduction Wizard‘daki şablonlardan birini seçin ve adımları izleyin. Camtasia Studio size uygun codec’i, çözünürlüğü, boyutu ve diğer ayrıntıları seçmenizde yardımcı olacak ve nihayet videonuzu render edecek. Ve tabii ki Camtasia Studio’dan doğrudan YouTube’a aktarma yapabilir ve HD videolarla da çalışabilirsiniz.

Camtasia Studio Nasıl Kullanılır?

Camtasia Studio 8 bir çok yeni özellikle geliyor. Hata onarımları ve diğer üstü kapalı ince ayarlar gibi bazıları neredeyse görünmez. Zaman çizelgesi üzerindeki nesneleri gruplandırmak ve grubu kaldırmak gibi diğer bazı özellikler ekran yakalama ve kayıt tecrübenizi çok daha kullanıcı dostu hale getirecek.

Dahası, Camtasia Studio size videolarınızı özgün yapabilmeniz için çok daha fazla yeni özellik sunuyor. Bunlardan bazılarına zaman çizelgesindeki bir medyaya görsel efekt uygulama özelliği, Drop Shadow mesafesini, yönünü, opaklığını ve bulanıklığını ayarlama özelliği dahil ve artık herhangi bir medyaya yeni sınırlar eklenebiliyor ve istediğiniz renk ve kalınlığa göre ayarlanabiliyor. İster ekran kaydı yapmak isteyin ister yalnızca video kaydetmek için kullanıcı dostu ve eksiksiz bir araca ihtiyaç duyun, Camtasia Studio hemen hemen herkes için harika bir seçenek.

Artıları

  • İyi tasarlanmış arayüz
  • Kolay ve güçlü video düzenleme
  • Birçok çıkış biçimi seçeneği
  • Prodüksiyon önizlemesi
  • videoları ve HD videolar için destek

Eksileri

  • Ses düzenleyici basit

Camtasia Studio Nasıl İndirilir?

Camtasia Studio İndir

  • Boyut: 246 MB
  • Lisans: 30 Günlük Deneme Sürümü
  • İşletim sistemi: Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows XP ve Vista

Yayımlandı

kategorisi

yazarı: