Gezginler İndir Türkçe Araçlar Bakım - Onarım CCleaner İndir En iyi bilgisayar temizlik ve optimizasyon programı Türkçe ücretsiz

CCleaner İndir En iyi bilgisayar temizlik ve optimizasyon programı Türkçe ücretsiz

0
0

Dünyanın en iyi gereksiz dosya temizleyicisi ve bilgisayar hızlandırıcısı!

CCleaner, Windows bilgisayarlarda bulunan ne kadar işe yaramaz ve gereksiz dosya varsa hepsini silip temizleyen çok faydalı bir bakım, temizlik ve performans arttırma programıdır.

Tamamen ücretsiz olan ve Türkçe dil desteği bulunan bu harika programın 3 ana görevi vardır. İlk görevi, bilgisayarı kullandıkça zamanla her bilgisayarda ortaya çıkabilecek olan gereksiz dosyaları silmek.  Web tarayıcısı ve Windows Gezgini bilgisayarda bol miktarda geçici dosya depolar. Bunlar zamanla birikir ve boşu boşuna bir sürü yer işgal ederken, bilgisayarı da daha karışık (dağınık) bir hale getirir.

CCleaner programının ana penceresinin en üstünde bulunan menüden  “Cleaner > Windows > Analiz > Temizliğe Başla” seçeneğine tıklayarak toptan temizliği başlatın. Karşınıza çıkacak olan kutucukları olduğu gibi bırakmanız en iyisidir, fakat eğer bilgili bir kullanıcı iseniz, tabi ki ihtiyaca göre değiştirin.

CCleaner programının 2. görevi; sürekli bilgisayara kurup daha sonra kaldırdığınız programların geride bıraktığı artık çöp dosyaları silmektir. Bunun için de az önceki menüden bu sefer “Cleaner > Uygulamalar > Analiz > Temizliğe Başla” seçeneğine tıklayın. Böylece kurduğunuz ve kaldırdığınız yazılımların artıkları temizlenir.

CCleaner programının 3.görevi ise; Windows’un kayıt defterindeki işe yaramayan yada artık kullanılmayan girdileri silip temizlemek ve eğer bozuk girdiler varsa da onarmak. Böylece bilgisayarda başınızı ağrıtan hatalar ve uyarı pencereleri artık çıkmayacak. Bunu yapmak için ise yine ana menüden bu kez;  “Kayıt Defter > Sorunlar İçin Tara > Seçili Sorunları Çöz” seçeneğine tıklayınız.

CCleaner uzun yıllardır kendi kulvarında lider bir yazılımdır ve zirvedeki yerini kimseye kaptırmaya pek niyetli gibi gözükmüyor. Benim de uzun bir süredir kullandığım ve çok memnun kaldığım CCleaner programının program kaldırıcısı, sürücü temizleyicisi, başlangıçta çalışan programları düzenleyicisi ve sistem geri yükleyicisi gibi muhteşem özellikleri de var. Bu saydığım özellikler bilgisayarınızın performansını arttırıp çok daha hızlı çalışır bir hale getirecek.

Formattan sonra mutlaka yüklenmesi gereken ve her seviyeden kullanıcı için olmazsa olmaz bir program olan CCleaner yazılımına tabi ki 5 yıldız veriyorum…

CCleaner Türkçe İndir

Alternatif indirme linki

Lisans: Ücretsiz

Boyut: 4.5 MB

Dil: Türkçe

CCleaner Ekran GörüntüleriBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here