CCleaner

Mükemmel ücretsiz sistem temizlik ve optimizasyon aracı

ccleaner-10-700x497.png (700×497)

CCleaner, maksimum performans ve kötücül yazılımlardan özgürlük sağlamak için bilgisayarınızıtemizleyen ve optimize eden çok etkin ve kullanımı kolay bir uygulama.

Ücretsiz indirilen CCleaner’in en güzel yanı, çeşitli taramaları ve onarımları yapmadaki çabukluğu. Programın temel amacı sabit diskinizdeki gereksiz dosyaları temizlemek ve programı açtığınızda, Windows’un arama ve temizleme yapabileceğiniz çeşitli yönlerini görüyorsunuz. CCleaner ayrıca, Google Earth geçmişleri veya Flash Player yapılandırmaları gibi artık kullanılmayan dosyaları alıkoyan kurulu uygulamalarınızı da algılıyor. Kaldırıcı belki de Windows’un kendi kaldırma uygulamasından daha güçlü ve daha faydalı; ama dikkatli kullanın! Program listesinde bir öğenin ne ile bağlantılı olduğunu bilmiyorsanız, sorun çıkmaması için olduğu gibi bırakın. Aksi takdirde hayati bileşenleri kaldırabilirsiniz.

CCleaner’i kurarken, uygulama Google Chrome’u da kurmak isteyip istemediğinizi ve CCleaner’i web sitelerine, güvenlik kontrollerine vs. oturum açarken kullandığınız çerezleri saklamak için kullanmak isteyip istemediğinizi soruyor. CCleaner’in arayüzünde dolaşmak çok kolay ve herhangi bir işlem yapmadan önce her zaman, bu işlemi yapmak istediğinizden emin olup olmadığınızı doğrulamanız isteniyor. Kaydınızın bütünlüğünü hızlı bir şekilde kontrol eden ve yedekleme sonrasında hatalı girişleri onarmanızı sağlayan faydalı bir Kayıt Kontrolü özelliği de var. CCleaner’in kaldırma ve başlatma araçları genel olarak çok kullanışlı ve bu eksiksiz küçük bakım yardımcısının kullanışlılığını artırıyor.

CCleaner’in en son sürümü şimdi bir Drive Wiper (Sürücü Silici) ile birlikte geliyor. Drive Wiper aracına CCleaner’in Araçlar bölümünden erişilebiliyor ve üç güç seviyesini kullanarak yalnız boş alan mı yoksa sürücünün tamamını mı silmek istediğinizi seçmenizi sağlıyor: bu üç seviye Savunma Dairesi üçüncü seviye geçiş seçeneği, Ulusal Güvenlik İdaresi yedinci seviye geçiş temizliği veya 35 geçişli Gutmann seviyesinde derin temizlik.

Ayrıca Google Chrome ve Internet Explorer 9 tarafından bırakılan dosyaları temizlemek için gelişmiş destek de bulunuyor. HTML5 veritabanı depolamasını kullanan web uygulamaları da CCleaner’in temizleme işlemine dahil edilmiş. Son olarak temizleme için birkaç Sistem dizini daha hedef alınmış ve CCleaner şimdi 64 bit makineleri de destekliyor.

CCleaner hem yeni kullanıcıların hem uzman kullanıcıların bilgisayarlarını kolayca temiz tutmalarını sağlıyor. Uygulama küçük, hızlı, kapsamlı ve ücretsiz indirilebiliyor – haydi bilgisayarınızı temizleyin!

Artıları

  • Çok hızlı
  • Kullanımı kolay
  • Kullanışlı bir kaldırma programı içeriyor
  • Programları ve başlatma öğelerini kaldırmak için harika
  • Drive Wipe sabit diski sizin için temizliyor
  • Kayıt sorunlarını onarabiliyor
Eksileri

  • Gerekli dosyaları ve programları yanlışlıkla silebilirsiniz

CCleaner İndir

Dil: Türkçe

Boyut: 6,54 MB

Lisans: Ücretsiz


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: