Gezginler İndir Türkçe Araçlar CDBurnerXP Türkçe İndir Klasör ve dosyayı CD/DVD ye yazdırma programı

CDBurnerXP Türkçe İndir Klasör ve dosyayı CD/DVD ye yazdırma programı

0
0

CDBurnerXP ile bilgisayardaki dosyaları veya klasörleri CD ye yada DVD ye yazabilirsiniz. Farklı türde disklere dosya yazdırmak ve ISO dosyalarını DVD’ye yazmak için mükemmel bir araçtır.

CDBurnerXP programı CD, DVD, HD-DVD, ve Blu-Ray diskleri destekler.

CDBurnerXP programının içerisinde verleri, müzikleri ve ISO imaj dosyalarını CD/DVD’ye yazdırmak için farklı araçlar mevcut. Ayrıca USB flash bellekteki diskleri arkada hiçbir iz bırakmadan kopyalayabilir. Tüm bu seçenekler düzenli ve organize bir araç menüsünde toplanmıştır. Programı çalıştırınca zaten karşınıza direk olarak bu menünün yer aldığı pencere çıkıyor.

Programın kullanımı son derece kolaydır. Yapacağınız işleme göre mesela verileri CD ye yazdıracaksanız programın ana penceresinden “Veri Diski”ni seçin, eğer müzik CD’si yapacaksanız “Ses Diski”, eğer ISO imaj dosyasını CD ye yazdıracaksanız “ISO kalıbı yazdır”, eğer CD-DVD içeriğini bilgisayara kopyalayacaksanız “Disk kopyala veya yakala”, eğer yeniden yazdırılabilir bir diski silip temizleyerek başka dosyalar yazmak istiyorsanız “Disk sil” seçeneğine tıklayın.

23kx1k9.jpg (513×387)

Bilgisayarda bulunan dosyaları ve dökümanları (belgeleri) CD/DVD ye yazdırmak için “veri diski” ne tıklayın. Veri yazdırmaya özel bir pencere açılacaktır. Bu pencereden “Ekle” butonuna tıklayarak bilgisayarınızdaki dosyaları seçin yada sürükle bırak yaparak ekleyin. Ardından “Yazdır” butonuna tıklayarak yazdırın.

Gördüğünüz gibi programın en güzel yanı kullanmanın çok kolay olmasıdır.

Programın tek kötü yanı ise mesela Disk silme penceresinden veri yazdırma penceresine geçmek istersek, programı ikinci kez yeniden çalıştırmamız gerekir.

cdburnerxp_4_870x642.jpg (870×642)

CDBurnerXP İndir (32-Bit)

CDBurnerXP İndir (64-Bit)

Lisans: Ücretsiz

Boyut: 8.5 MB

Dil: TürkçeBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here