Cepten İngilizce Öğrenme Programı LinguaLeo (Android İçin Uygulama)

2014-06-18_15-54-08

Şimdi kalkıp buradan yabancı dil öğrenmenin faydalarını tek tek sayacak değilim. Çoğumuz bir yabancı dil bilmenin hele hele İngilizce gibi evrensel bir dilin ve hatta bugünkü haliyle internetin resmi dili haline gelmiş bir dili bilmenin hayatta ne kadar büyük avantajlar sağlayacağını biliyoruz.

Fakat maalesef bugün okullarda verilen İngilizce eğitimi ya çok yetersiz ya da sadece gramer ve listening gibi uygulamaları öğretiyor fakat pratikte ve günlük hayattaki konuşmalarda pek bir şey verdiği yok. Bu nedenle okuduğunu anlayan kişiler bile İngilizce biliyor musun diye sorulduğunda evet biliyorum diyemiyor. Çünkü konuşamıyor. Bu sorunun üstesinden gelmek için uzun süre ingilizceyle içli dışlı olmanız ve vakit ayırmanız lazım. Yani her an yanınızda ingilizce öğrenebileceğiniz bir kaynağı taşımakta fayda var. İşte LinguaLeo uygulaması tam de böyle bir program…

LinguaLeo uygulaması, Android akıllı telefon ve tabletlerinizi kullanarak en kolay yoldan İngilizce öğrenebileceğiniz ücretsiz uygulamalar arasında yer alıyor ve kullanıcılarına sağladığı etkili öğrenme yöntemi sayesinde kesinlikle denemeniz gerekenlerden bir tanesi. Sorunsuz ve bedelsiz bir şekilde öğrenebileceğiniz İngilizce’yi uygulamada pratik etme ve hayat koşullarına göre deneme imkanına da sahipsiniz. Uygulamanın arayüzü ve tasarımı da dil öğrenme sürecini daha kolay hale getirebilecek şekilde düzenlenmiş.

Uygulamada dil öğrenirken bir hikayeyi takip ediyoruz ve böylece heyecan bir an eksik olmuyor ve öğrendiklerimizi anında test etmek mümkün hale geliyor. Gramer, kelime bilgisi, konuşma, dinleme gibi farklı alanlardaki dil yeteneklerini geliştirebilmenizi sağlayan uygulamanın temel özelliklerini de dilerseniz kısaca listeleyelim;

  • Tüm platformlarda senkronizasyon
  • Çeviri tercihleri
  • Kelime dağarcığı
  • Sözlük uygulaması
  • Telaffuz ve seslendirmeler
  • Alıştırmalar ve egzersizler

LinguaLeo’yu kullanırken diğer mobil platformlar ya da web arayüzünden de devam edebilir, böylece kaldığınız yerden dil öğrenmeyi sorunsuzca gerçekleştirebilirsiniz. Tek bir cihaza bağlı olmamak LinguaLeo’nun en dikkat çeken yetenekleri arasında yer alıyor.

İngilizce dersleri ömrünüzü yedi bitirdiyse, her ne kadar evde saatlerce çalışsanızda hala istediğiniz seviyeye gelemediyseniz, bu uygulamayı  mutlaka denemenizi  tavsiye ediyorum. Gerçekten tamamen bedava olan bir ingilizce öğrenme programı için oldukça kaliteli ve iyi bir iş çıkarmışlar.

Dosya boyutu sadece 10 MB.

indir


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: