Chrome için ekran parlaklığını ayarlayarak gözleri koruyan eklenti

Make-Your-Web-Reading-More-Comfortable-With-G.Lux-Chrome-Extension-631x348.png (631×348)

Bugün sizlerle gözlerinizin yorulmasını önleyerek dinlendirecek bir Chrome eklentisi paylaşıyorum.

Sağlıklı gözler için oldukça faydalı olan bu kullanışlı eklenti sayesinde chrome penceresinin sıcaklığını günün saatlerine göre ayarlayabilir ve gözlerinizi koruyabilirsiniz. Kısacası Chrome için bir ekran renk sıcaklığı değiştirme (ayarlama) eklentisi olup ücretsiz olarak aşağıdaki linkten yüklenebilir…

G.lux bir Google Chrome eklentisi ve Chrome web tarayıcınızın ekran sıcaklığının değiştirilmesi için kullanılıyor. Özellikle akşam saatlerinde ekranın çok fazla parlak kalması nedeniyle gözlerimiz zarar görüyor ve G.lux sayesinde bu sıcaklık çevreye daha uygun hale getiriliyor vegözlerin zarar görmesi engelleniyor. Böylece hem daha kolay bir okuma deneyimi elde edilebiliyor hem de uzun saatler PC başında olanlar gözlerini koruyabiliyorlar.

Esasen F.lux adlı programın resmi olmayan Google Chrome eklentisi olan G.lux, tamamen ücretsiz olarak sunuluyor ve içerisinde tungsten, halojen ve floresan adlı üç mod barındırıyor. Bu modları direkt olarak adres çubuğundan seçebiliyor ve aktif hale getirebiliyorsunuz. Sık sık bilgisayar başında olup da internet gezintisi yapanların bir süre sonra gözlerinde meydana gelen kaşınma, gözyaşı, göz kırpma gibi sorunlara karşı kesinlikle denemesi gereken eklentiler arasında yer alıyor.

Kullanımı oldukça kolay olan eklenti, web tarayıcınızda herhangi bir yavaşlamaya da neden olmuyor ve Chromiumtabanlı tüm tarayıcılarda kullanılabiliyor.

indir

Lisans:Ücretsiz

Dil Desteği:İngilizce
İşletim Sistemi:Win8/Win7/Vista/WinXP
Üretici:Integers of K

Yayımlandı

kategorisi

yazarı: