İçeriğe geç

Conflict: Desert Storm 2

  • FPS

Conflict: Desert Storm 2, oyunu ABD’li ve İngiliz askerlerinin Irak ordusuna karşı savaşını konu alır. Çöl Fırtınası adlı operasyon tarihi Küveyt Savaşı’nı anlatıyor.

Başlangıçta ABD’nin Delta Kuvvetleri yada İngiliz SAS komandolarını seçebilirsiniz. Fakat öncelikle zorlu bir eğitim programını tamamlayarak bu savaşa hazır olduğunuzu ispat etmeniz gerekiyor.

Ardından çölde savaşmayı iyi bilen, çok tecrübeli ve yetenekli Irak askerlerine karşı savaşacaksınız. Bunun için son teknoloji silahlar, ekipmanlar ve Foley, Connors, Jones ile Bradley ismindeki karakterlerimiz size yardımcı olacak.

Toplam 14 zorlu görev sizi bekliyor. Bunlar arasında düşman hattına sızma, esir düşenleri kurtarma ve sabotaj gibi şeyler de var.

Zaten savaşa başlar başlamaz Kuzey Irakta Irak üssüne saldırıyorsunuz.

Bu nedenle çok iyi bir taktiğin olması gerekiyor. Bulmaca çözmekle savaş kazanılmaz. Dolayısıyla bu oyunda bulmaca çözmekle alakalı bir durum yok. Yalnızca bazı yerlerde kapıyı açacak düğmeyi bulmanız gerekiyor hepsi bu kadar. Bu oyunda başarı tamamen savaş planlaması ve nişan alma becerisiyle ilgili bir olay.

Tank, helikopter, zırhlı araç, gelişmiş makineli tüfek ve gözetleme amaçlı hava araçları emrinizde. Üstelik tamamı gerçeğiyle birebir aynı detaylara sahip.

Ama düşmanın da eli armut toplamıyor. Gerilla savaşının kralını yapıyorlar ve işinizi her türlü zorlaştırıyorlar.

Olumlu Yanları

  • Oyunda Arcade unsurları bolca bulunuyor
  • Silahları kullanarak nişan alıp ateş etmek çocuk oyuncağı

Olumsuz Yanları

  • Oynanış bir müddet sonra kendisini tekrara başlıyor

Kıymetli Yorumlarınız:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir