İçeriğe geç

CrimeCraft

CrimeCraft çeşitli olaylarda işlenen suçların gizemini çözmek için tüm dedektiflik becerilerinizi sergileyeceğiniz ve bulmaca çözmeli harika bir rol yapma oyunudur.

Oyunun öne çıkan özellikleri yapay zekasının ileri seviyede olması ve ünlü Unreal Engine 3 fizik motorunu kullanması olarak göze çarpıyor. Seslendirme ve ses efektleri mükemmel. Mesela düşman yanınızdaysa ayak seslerinden bunu anlıyorsunuz.

Bu oyunda size özel kurulan bir şehir bulunuyor ve şehirde normal hayatınızı yaşıyorsunuz. Yaşadığınız şehri ekonomik açıdan, sosyolojik açıdan ve politika açısından yönetebiliyorsunuz.

Fakat bu seviyeye ulaşmak için önce ticaretle uğraşıp zenginleşmeli ve paranın gücü sayesinde siyasetçilerle bağlantı kurmayı başarmanız lazım.

Böylece kendi konseyinizi oluşturup bir nevi baron gibi ticaret, şantaj ve kaçakçılık işlerini kontrole edebiliyorsunuz.

Ama bu çevrimiçi oyunda sizin gibi milyonlarca kişi bu seviyeye ulaşmak istiyor. Dolayısıyla zekanızla aralarından sıyrılmanız gerekiyor. Yani rekabet çok yüksek.

Oyunda iyi adam olup suçları çözebilir, kötü adam olup suç işleyebilir veya bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyerek mutlu bir aile kurup hayatınızı yaşamaya devam edebilirsiniz. Bu açıdan biraz bize GTA oyununu anımsatıyor.

Oyuna başlarken bir çete kurabilir yada ünlü bir çeteye girebilirsiniz. Ardından şehirde çete savaşlarına dahil oluyorsunuz. Fakat burada klasik FPS savaşları değil, ideolojilerin savaşı gerçekleşiyor.

Dilerseniz silah alım satımlarıyla ticaretle para kazanabilirsiniz.

Düşük donanımlı bilgisayarlarda bile sorunsuz oynanan bu oyun, RPG ve bulmaca çözmeyi sevenlere büyük keyif veriyor.

Olumlu Yanları

  • Savaşılan alanlarda detaylara büyük özen gösterilmiş
  • Eğlenmek isteyenler çoklu oyunculu modda arkadaşlarıyla oynasın

Olumsuz Yanları

  • Oyunda kazandığınız paralar pek fazla bir şeyi değiştirmiyor sanki

Kıymetli Yorumlarınız:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir