Demigod

Demigod hikaye bazlı konu üzerinden ilerleyen stratejik bir rol yapma oyunudur.

Hem tek oyunculu modu hem de çevrimiçi modu bulunuyor ama tek oyunculu mod çok basit kalıyor.

Tekl modu o ynarken önce karakteri, sonra düşmanı ve savaş bölgesini seçmelisiniz. Her  Demigod’un farklı becerileri ve buna göre satın alacağı farklı eşyaları bulunmaktadır.

Demigodlar, Generals ve Assasins grupları altında toplanmışlardır. Assasins ile oynarken rol yapma oyununa benzerken, Generals ile oynadığınızda  strateji becerileri devreye giriyor. Böylece bu oyunun daha büyük bir oyuncu kitlesine hitap etmesi amaçlanmış.

Seçtiğiniz Demigod’un hangi özelliğini geliştireceğiniz çok büyük önem arz ediyor. Eğer doğru özelliği geliştirirseniz, olumlu katkısı büyük oluyor.

Bu oyunda tecrübe puanlarına önem vermelisiniz. Her savaş size yeni bir tecrübe puanı kazandırıyor ve bunları kullanarak seviye atlıyorsunuz. Seviye atlamak da size yepyeni yetenekler getiriyor.

Ayrıca düşmanların birliklerini yok ettikçe, daha çok altın kazanıp bu altınları Demigod’lara eşyalar almak için kullanabilirsiniz.

Toplamda 8 haritada oynayacaksınız ama bunların bazılarında savunma bazılarında saldırı yapmanız gerekiyor. Harita tasarımları harika ve oynanış çok rahat.

Olumlu Yanları

  • Oyunun ses efekti ve müziği mükemmel
  • Pek çok kişiyi bağımlısı yapıyor
  • Farklı yarı tanrılar farklı özelliklere sahip

Olumsuz Yanları

  • Harita sayısı az
  • Öğretici bölümler yok
  • Çevrimiçi modunda bazen kopma ve bağlanamama sorunları oluyor

Yayımlandı

kategorisi

yazarı: