İçeriğe geç

doPDF İndir (Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?)

  • İş
doPDF Nasıl Kullanılır?

doPDF sayesinde yazdırılabilir ve dönüştürülebilir tüm dosya veya dokümanları PDF’ye dönüştürebilirsiniz.

doPDF programının özellikler penceresi

Eğer elinizdeki belgeleri PDF dosyasına dönüştürmek için bir yol arıyorsanız, doPDF programını denemenizi tavsiye ederim. Bu programın dönüştürme işlemi oldukça basit ve yazıcıdan çıktı alabileceğiniz herhangi bir dokümanı PDF dosyası olarak kaydedebilir. Üstelik artık kendisini otomatik güncelleme seçeneği de sunuyor.

Dilerseniz doPDF programının Microsoft Office için çıkardığı eklentisini kullanabilirsiniz. Böylece Word ve Excel gibi programları kullanarak doPDF seçeneğini seçip XLSX yada DOCX dosyalarını PDF’ye çevirebilirsiniz.

Programı yükledikten sonra artık Yazdır butonunu kullanarak bu programdan faydalanabilirsiniz. Çünkü DoPDF programı Yazdırma seçeneğini destekliyor. Ayrıca Özellikler sekmesini açarak farklı ayar yapılandırmasını seçebilirsiniz. Ön tanımlı boyut, özel boyut, birim türü ve hatta grafik detaylarıyla ilgili yapılandırma ayarları mevcuttur ve bunları dilediğiniz gibi seçip kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra, ufak dosya boyutu yada yüksek kaliteye sahip görüntüyü seçebilirsiniz.

doPDF programı sistem kaynaklarını çok az kullanır ve hiçbir şekilde hata vermez. Çünkü işini gerçekten çok iyi yapar. Eğer bilgisayardaki belgeleri hızlı ve kolay bir şekilde PDF dosyasına dönüştürmek isterseniz, doPDF’i tavsiye ederim.

doPDF Kullanımı Resimli Anlatım

Aşağıdaki ekran görüntüsü resminde doPDF programının nasıl kullanıldığı gösterilmiştir.

doPDF Nasıl Kullanılır?

Buna göre öncelikle Dosya (File) menüsüne tıklıyoruz ve açılan menüden Yazdır (Print) seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan pencerede Yazıcı (Printer) olarak doPDF‘yi seçiyoruz ve Yazdır (Print) butonuna tıklayıp işlemi tamamlıyoruz. Bu işlemler üstteki resimde 1, 2 ve 3 numarayla anlatılmıştır.

doPDF programının PDF kaydetme penceresi

doPDF programı tamamen ücretsiz (bedava) bir yazılımdır ve hem 32-bit Windows işletim sistemlerinde, hem de 64-bit Windows işletim sistemlerinde sorunsuz çalışmaktadır. Softland firması tarafından üretilen bu programın arayüz dili Türkçedir ve boyutu yaklaşık 63 MB civarındadır.

doPDF İndirmek İçin Buraya Tıklayınız

Olmaz ama eğer olur da üstteki link çalışmazsa, o zaman direk olarak sitemizin sunucusundan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz (reklam yok, geri sayım sayacı yok, kandırmaca yok, doğrudan indirme ve kurulum var).

  • Lisans: Ücretsiz
  • Yayımcı: Softland
  • Boyut: 63.1 MB
  • Arayüz: Türkçe
  • Sistem: Windows 10 / Windows 8 / Windows 7 / Windows Vista / XP
Güvenlik notu: doPDF programının %100 temiz, güvenli ve hiçbir zararlı yazılım içermeyen bir program olduğundan emin olabilirsiniz. Çünkü bizzat ben kendim bu programın kurlum dosyasını indirip Virustotal.com sitesine yükleyerek tarama gerçekleştirdim ve sonuçlar tertemiz çıktı. Dilerseniz buraya tıklayarak sözünü etiğim rapora siz de bakabilirsiniz. Kısacası indirirken hiçbir tereddüdünüz olmasın.

Kıymetli Yorumlarınız:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir