Dosya listeleme programı, dosya listesi oluşturmak için Filelist Creator

Filelist Creator Screenshot

Çeşitli durumlarda dosyaların veya dizinlerin listesi gerekebiliyor. Belki bir CD için bazı dosyaların yada klasörlerin indeksine ihtiyacınız olabilir veya bir listeyi internette paylaşmak isteyebilirsiniz.

Böyle bir dosya listesi hazırlamak haliyle zaman alır ve biraz da yorucudur. Hele bir de 100 veya binlerle ifade edilen dosyalar varsa vay halinize. 

Filelist Creator dosyaların listesini yapmak için en pratik ve ideal çözümdür. Tamamen bedava olan bu programa dosyaları sürükle bırak yaparak ekleyebilir veya bir klasörü direk olarak programın içinde açıp tüm dosyaların otomatik olarak listelenmesini sağlayabilirsiniz. İster sadece dosyaları, ister sadece klasörleri veya isterseniz her ikisinin de listesini oluşturabilirsiniz.

dateilistenschreiber3-en[1]

Program basit olmasına rağmen çeşitli seçenekler de içeriyor. Mesela hangi sütunun hangi formda tabloda görüneceğine karar verebilir, dizaynı tamamen değiştirebilir ve çıktıyı ayarlayabilirsiniz. Çıktı dosyasını html, csv veya düz metin dosyası olarak kaydetmek mümkün.

Platform: Win8/Win7/Vista/WinXP/win8.1

Lisans: Ücretsiz

Boyut: 799 kb

indir

 Alternatif yükleme adresi


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: