İçeriğe geç

Dracula 3 The Path of the Dragon

Dracula 3 The Path of the Dragon oyununda bu defa vampir hikayesi bir rahibin gözünden anlatılmaktadır.

Sene 1920, Transilvayna’da Arno Moriani isimli bir peder Aziz Martha Calugarul adlı bir Rumen doktorun ölümünü araştırmak için Vatikan tarafından görev verilmiştir.

Bu iş için bir peder neden görevlendirilir diye merak ediyorsanız açıklayayım. Bu ölünün mezarı resmen bir türbeye çevrilmiş ve hastalar şifa bulmak için, dertliler derman bulmak için gibi adak adıyor tülbent bağlıyorlar. İşin tuhaf yanı ise oraya gidenlerin gerçekten de derman bulması.

Bu ölen Rumen doktor vakti zamanında vampirler hakkında epey bir araştırma yapmış görünüyor. Fakat peder inancı gereği rahiplere inanmaz ve böyle bir şeyin olmadığını kanıtlamaya çalışır.

Hikaye önce Budapeşte’ye oradan da bizim Tokat’a taşınır çünkü Kont Dracula efsanesi Tokat’ta yaşamıştır.

Burada pederi siz yöneteceksiniz ve tıpkı gerçek bir bilim adamı gibi vampirlerin olmadığına ikna etmek için gizemli olayların perde arkasındaki fiziksel gerçeklikleri çeşitli deneylerle ispat etmeye çalışacaksınız.

Bu amaçla pek çok bulmacayı çözmeniz gerekiyor. Oyun bu açıdan Sherlock Holmes’e benziyor. Ama gizemleri çözmek için yoğun bir konsantrasyon, zeka ve yaratıcılık gerekiyor. Fakat buradaki zorluk aslında beraberinde büyük bir oynanış keyfini getiriyor.

Olumlu Yanları

  • Bulmacalar zorlu fakat oyunu bıraktıracak kadar değil
  • Grafik açısından yeterli
  • Oynanışı ise sırıtmıyor

Olumsuz Yanları

  • Bazı ufak sorunlar bulunuyor ve sanırım bazı sahneler makaslanmış
  • Konuşma baloncukları rahatsızlık veriyor

Kıymetli Yorumlarınız:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir