Ana Sayfa Oyun Strateji East India Company

East India Company

Lisans: Deneme Sürümü Dil: Almanca Üretici: Nitro Games Sistem: Windows XP / 7 / 8
Oyunu İndir

East India Company geçmişte dünyanın en büyük şirketiydi. Öyle ki kendi ordusu bile vardı. Hatta bu orduyla fetihler bile yapıyordu. Üstelik koca Hindistan’ı bu paralı ordularla fethetmişti.

Zaten East India Company’nin Türkçesi de Doğu Hindistan Kumpanyası idi. İngilizlerin ve Avrupa’daki para babalarının (baronların) kurduğu bu acımasız şirket hem Asya’da hem de Avrupa’da inanılmaz savaşlar vererek akla hayale sığmayan fetihler gerçekleştirmiştir.

Bu oyunda siz bu efsane şirketin yönetici kumandanı konumundasınız ve göreviniz Hindistan’ın tamamını ele geçirmek. Böylece bu devasa ülkeyi bir ticaret merkezi haline getirmeyi hayal ediyorsunuz.

Savaşlar ağırlıklı olarak denizde geçiyor ve gerçek zamanlı oluyor. Fakat az da olsa kara savaşları da yer almakta. Tabii ki doğası gereği ticaret savaşlarına da girişecek ve ustaca stratejilerle kazanmaya çalışacaksınız. Filonuza 11 farklı savaş gemisini katabilirsiniz.

Oyuna başlarken İngiltere (Britanya), Fransa, İspanya, İsveç, Portekiz, Roma İmparatorluğu ve Hollanda’yı seçerek başlayabilirsiniz.

Size verilen görevler ise şirketten gelmektedir.

Olumlu Yanları

  • Komutanlık becerilerinizi geliştirir
  • Büyük imparatorlukların işleyişini öğretir

Olumsuz Yanları

  • Çok oyunculu modu yoktur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz