En İyi İnternet Sitesi Engelleme Programları 2019 (Ücretsiz)

İnternet çok sayıda tehlikelerle dolu bir mecra haline geldi. Özellikle henüz çocuk yaştakiler için internetin binbir türlü tehlikesi var. Edep dışı siteler, açık saçık fotoğrafların olduğu sayfalar, küfürlü video siteleri, virüslü siteler ve bağımlılık yapan oyunlar yüzünden çocuklar internetin zararlı etkilerine maruz kalıyor. Bilgisayar ve internet kullanımını kısıtlayarak ister kendinizi ister çocukları kontrol altına almayı başarabilirsiniz. Bu alanda işinizi görecek en iyi ücretsiz 3 programı paylaşıyorum.

K9 Web Protection

İlk olarak favori programımdan başlamak istiyorum. K9 Web Protection bedava olarak bulabileceğiniz bence en iyi internet filtre programı ve internet güvenliği yöneticisidir. Bu program ile çeşitli internet sitesi kategorilerini banlayarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Dilerseniz belirli kelimelere göre ve domain (url) adresinde geçen bazı kelimelere göre de website engellemesi yapabilirsiniz. Üstelik sadece belirli bir süre için engelleme de yapılabiliyor. Tabii ki rakiplerinde olduğu gibi bu programda da kara liste ve siyah listeye ekleyebileceğiniz siteler mevcut.

Boyut: 1.5 MB
Lisans: Ücretsiz
K9 Web Protection İndir

Romaco Timeout

Diğer bir başarılı internet filtre programı da Romaco Timeout. Kullanması oldukça kolay ve pratik bir yazılımdır. Örneğin günlük olarak bilgisayarın sadece seçtiğiniz süre boyunca kullanılmasını, bu süre dolduğunda kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca internet kullanımını da zamana bağlı olarak kısıtlayabilirsiniz.

Tabii ki dilediğiniz siteleri seçip engelleyebilir ve dilediğiniz bilgisayar programlarının kullanılmasını engelleyebilirsiniz.

Boyut: 2.45 MB

Lisans: Ücretsiz

Programı indirmek için tıklayınız.

InternetOff

Basit ve ücretsiz bir internet engelleme yazılımıdır. Sistem tepsisine yerleşen ikonu üzerinden internete girişleri açıp kapatabilirsiniz. Gelecek zaman için internet kullanımını sınırlayan bir planlama yapmaya izin veriyor.

Programı kurup çalıştırınca bir şifre seçip girmeniz gerekiyor. Daha sonra dilerseniz değiştirebilirsiniz bu şifreyi. İnternet erişimini 5 dakikalığına, 15 dakikalığına, yarım saatliğine veya 1 saatliğine açabilir yada kapatabilirsiniz. Dilerseniz sürekli olarak internete girişi kapatabilir yada sürekli olarak da açabilirsiniz.

Boyut: 1.88 MB

Lisans: Ücretsiz

Programı İndir


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: