İçeriğe geç

Ezan Programı Türkçe Bedava İndir Bilgisayar Namaz Vakitleri Programı Ücretsiz

İşyerindesiniz ve çok yoğun bir tempoda çalışıyorsunuz. Bu yoğunluk ta namaz vaktini unutabilmek veya ezanı duymamak olmuyacak birşey değil. İşte yazdığım bu program size vakitlerden istediğiniz kadar süre önce hatırlatma yapıyor veya ezan okuyarak uyarıyor. Ayrıca son versiyonda eklenen Masaüstü sayacı ile sürekli bir sonraki vakta kalan süreyi görebiliyorsunuz. Program geliştirilirken kullanıcı istekleri dikkate alınmıştır. Özellikleri kısaca… * Sesli ve titreşimli uyarı. * Namaz vaktini önceden hatırlatma (Her vakit için farklı öncelik girilebilir) * Her vakte farli ezan seçilebilir. * Masaüstü Sayacı. (Sonraki vakte kalen süreyi ekranın sağ alt köşesinde sürekli gösterebilir.) * Temkin Süresi (İlçelerde yaşayan kullanıcılar şehir merkesiyle olan süre farkını girerek daha doğru bir vakit hesaplaması yaptırabilir) * Kerât Vakti (Farz harici namaz kılınamayan vakitlerde Uyarı Verebilir.) * Cuma günleri sêla okuma. * Otomatik güncelleme (Programın yeni bir versiyonu çıktığında tek tuşla tüm güncellemeleri yapar.) Bu program ücretsizdir ve ücret almamak şartı ile dağıtılması serbesttir. Dualarınızda hatırlamanız yetecektir.
Önemli Notlar: Program vakit bilgilerini Diyanet işleri sayfasından almaktadır. Fakat diyanet işlerinizin 2’de bir format veya adres değiştirmesinden dolayı bu ve benzeri programların hepsi çalışmaz hale gelmektedir. Ben bunu düşünerek Bilgileri sabit olan kendi yaptığım sayfadan çekiyorm; o sayfa ise diyanet işlerinden alıyor. Yani en ufak değişiklikte sizin birşey yapmanıza gerek kalmadan ben o sayfayı güncelleyince programınız çalışır hale geliyor…

indir.png (426×83)

Windows 2000/XP için namaz vakitleri programı

Athan-Azan-Basic_1.png (748×529)

– Namaz vakitlerinde ezan okur.
– Her vakit için ayri ezan seçebilme imkani.
– Diyanet’in takvimine göre bütün dünyanin büyük sehirlerinin namaz vakitleri.
– Seffaf ve her zaman bütün pencerelerin üstünde bulunmakta olan bir pencere bir sonraki namaz vaktine kalan zamani geri sayim(countdown) olarak gösterir.
– Ezan zamaninda istenirse pencere ile ezan vaktini bildirme.
– Namaz vakitlerinden önce (kaç dakika kendiniz ayarlayabilirsiniz) hatirlatma.

indir.png (426×83)

Ezan`ı Vakit

Ezan`ı Vakit

ezan’ı vakit programı 172 mevkiiye ait günlük ezan vakitlerini bünyesinde barındırır, vakitleri öğrenmek için hiçbir şekilde internete bağlanmaz. 5 vakit namaz vaktinde zamanı geldiğinde ezan okur, vakit çıkmadan 30 dakika önce sizi uyarır, hicri takvimi gösterir, tüm özel günleri dinamik olarak hesaplayıp sizi uyarır.

Kullanımı
———–
Ayarlar sayfasında hangi mevkii için ezan vakitlerini öğrenmek istiyorsanız o mevkiiyi seçerek gerekli vakitleri alabilirsiniz, ayrıca her ezan vakti için farklı ezan dosyaları seçebilirsiniz, ezan dosyası yok ise kendi bünyesindeki dosyayı kullanacaktır.

e
zan’ı vakit programı tüm vakitleri kendi bünyesinde bulundurmaktadır, vakitler senelik olarak güncellenecektir, güncelleme dosyaları her senenin başında sitemizden dağıtılacaktır.

ezan’ı vakit programı aracılığı ile istediğiniz mevkii ya da mevkiilerin ezan vakitlerini aylık, yıllık, günlük, kısacası iki tarih arası rapor alabilirsiniz, ezan’ı vakit programı raporu (CSV, TXT, XLS (liste), HTML, XML) istediğiniz formatlara çevirebilir.

ezan’ı vakit programı vakti gelen tüm namaz vakitlerinde ezan okur.

ezan’ı vakit programı günde sadece 1 defalık internete bağlanarak günün hadisini alır ve size gösterir, günlük hadisler her gün ekibimiz tarafından değiştirilecektir.

Dil: Türkçe

Lisans: Ücretsiz

Boyut: 4.1 MB

indir.png (426×83)

Bvt Vakitci v1.0

Namaz Vakitleri Bilgisayarınızda
 • Dünyanın 8000 Merkezinden Bölge Bölge Namaz Vakitleri
 • Dünya Genelinde Kabul Edilen 5 Çeşit Vakit Hesaplama Yöntemi Desteği
 • Vakitte Ezan Okuma Özelliği
 • Vakitten Önce Uyarı Sistemi
 • Dini Günler ve Erken Uyarı Sistemi
 • Bilgisayarınızın Açılışında Otomatik Çalışma ve Görev Çubuğun Simgesi ile Sürekli ve Gizli Çalışma Özelliği
 • Görsel Arayüz ve Alt Menüler Sayesinde Kolay Kullanım
 • Tamamen Ücretsiz Full Sürüm

Dil: Türkçe

Boyut: 3.56 MB

Lisans: Ücretsiz

indir.png (426×83)

Ezan ve Namaz Vakitleri Programı

blank

Windows 2000/XP için namaz vakitleri programı namaz ibadetini aksatmayanlar için oldukça kullanışlıklı bir programdır. Programın genel özellikleri:

 • Namaz vakitlerinde ezan okur.
 • Her vakit için ayri ezan seçebilme imkanı.
 • Diyanet’in takvimine göre bütün dünyadaki büyük şehirlerinin namaz vakitlerini gösterir.
 • Şeffaf ve her zaman bütün pencerelerin üstünde olan bir pencere bir sonraki namaz vaktine kalan zamanı geri sayım yaparak gösterir.
 • Ezan zamanında istenirse pencere ile ezan vaktini bildirme özelliği.
 • Namaz vakitlerinden önce (kaç dakika kendiniz ayarlayabilirsiniz) hatırlatma.

indir.png (426×83)

Kıymetli Yorumlarınız:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir