İçeriğe geç

f.lux İndir Nedir Nasıl Kullanılır Göz Rahatlatma Programı

f.lux programı nedir nasıl kullanılır ne işe yarar?

İnsanların geceleri ürkütücü mavi kızıl ışık ile nasıl yazdıklarını hiç fark ettiniz mi? Veya sabah erkenden uyanıp yeni büyük fikrinizi yazmak için bilgisayar başına oturduğunuzda ekran ışığı gözünüzü rahatsız etti mi?

Gündüzleri bilgisayar ekranı güzel görünür ve zaten gündüzleri güneş ışığıyla görünecek şekilde dizayn edilmiştir. Fakat akşam olunca muhtemelen güneşe baktığınız gibi olmayacak.

f.lux programı nedir nasıl kullanılır ne işe yarar?

f.lux programının özellikleri nedir, kullanımı nasıldır ve ne işe yarar?

Bu program bilgisayar ekranının renklerini günün saatlerine göre otomatik olarak ayarlar. Böylece akşamları da ekran renkleri daha sıcak gelir ve tıpkı gündüz olduğu gibi görünür.

Hatta bilgisayar ekranı yüzünden yataktan çok geç kalkmış bile olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda f.lux programını kullanarak daha iyi uyuyabilirsiniz. Ama sadece bilgisayar ekranını daha güzel gösterdiği için bile mutlaka kullanmanızı tavsiye ederim.

f.lux programı bilgisayarınızın ekranını tıpkı içinde olduğunuz oda gibi gösterir. Güneş battığı zaman bilgisayarınız kapalı ışıklar gibi görünür. Sabahları ise yeniden gün ışığı gibi görünür.

f.lux programına ne tür bir ışıklandırma kullandığınızı ve nerede yaşadığınızı belirtin, gerisini otomatik olarak hallediyor.

f.lux indirmek için buraya tıklayınız

  • f.lux programının kullanım lisansı: ücretsiz (reklamsız)
  • f.lux programının dosya boyutu:
  • f.lux programının uyumlu olduğu işletim sistemleri listesi.
  • f.lux programının resmi web sitesine gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kıymetli Yorumlarınız:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir