Ana Sayfa Araçlar Dosya-Sürücü Fat32 Formatter İndir (Nedir? Nasıl Kullanılır? Kullanımı)

Fat32 Formatter İndir (Nedir? Nasıl Kullanılır? Kullanımı)

Fat32 Formatter bir disk biçimlendirme programıdır.

Normalde Windows bilgisayarlarda 32 GB boyutundan daha büyük olan disklere Fat32 olarak biçimlendirme yapılamıyor. Fat32 Formatter ise isminden de anlaşılacağı üzre, Windows işletim sistemlerinin yüklü olduğu bilgisayarlarda 32 GB’dan daha büyük diskleri Fat32 dosya sisteminde biçimlendirmek için özel olarak üretilmiştir.

Bazı işletim sistemleri yazılımı veya deneyleri yalnızca FAT32 dosya sistemini destekler. Aslında bu program Windows XP için FAT32’nin sınırlandırmasını aşmak için dizayn edilmişti ama yaptığım testlerde tüm sürümlerde çalıştı.

Fat32 Formatter Ekran Görüntüsü

Fat32 Formatter Başlıca Özellikleri ve Kullanımı

FAT32 formatının alternatifleri çok büyük kısıtlamalara sahip. Örneğin Windows 98 biçimlendirme aracı 137 GB’dan daha büyük disklerde işe yaramıyor ve diğer 16-bit işletim sistemleri disk tarama işlemiyle diski bozma riski taşıyor.

Fakat Fat32 Formatter programı bu problemleri aşarak tam 1 TB’a kadar olan tüm disklere biçimlendirme yapabiliyor. Üstelik son derece hızlı çalıştığını söylemek zorundayım. Ayrıca bad sactor kontrollerini atlayarak çok büyük disklerin daha çabuk biçimlendirilmesini sağlıyor.

Bunların yanı sıra, yanlışlık olmaması amacıyla Fat32 Formatter programı içerisinde dosyalar bulunan bir sürücüyü biçimlendirmiyor.

Uzun lafın kısası

Fat32 Formatter programı SSD diskler çıkmadan çok daha önce üretildi ve CD yada DVD sürücüleri desteklemiyor.

Eğer bu programın hangi durumlarda nasıl kullanılması gerektiğini bilmiyorsanız, belki de Fat32 Formatter programı sizin için en iyi seçenek değil. Hatta belki de grafiksel bir arayüze sahip olan ve aynı işi yapabilen alternatif bir program sizin için daha iyi olabilir.

Fakat Fat32 Formatter programının yüksek çalışma hızı dolayısıyla tercih sebebidir.

Fat32 Formatter programını indirmek için buraya tıklayınız

  • Lisans: Ücretsiz
  • Yayımcı: Tokiwa
  • Boyut: 184 KB
  • Arayüz: İngilizce
  • Sistem:Windows 

Fat32 Formatter programı bilgisayarıma virüs bulaştırır mı?

Katiyen böyle bir şey olamaz. Çünkü indireceğiniz kurulum dosyası Virustotal.com adlı çevrimiçi virüs tespit sitesinde taraman geçirildi ve sonuçlara göre %100 temiz (zararsız) bir programdır. Aşağıdaki ekran görüntüsünde testin sonuçları verilmiştir. Dilerseniz rapora buradan bakabilirsiniz.

Fat32 Formatter Güvenlik Raporu


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz