Ana Sayfa Video ve Ses FL Studio İndir Müzik Oluşturma Hazırlama Ses Düzenleme Programı

FL Studio İndir Müzik Oluşturma Hazırlama Ses Düzenleme Programı

Kendi müziğinizi yaratmanız için eksiksiz bir sanal stüdyo

fl12full_1.jpg (1455×817)

FL Studio kişisel bilgisayarınızda kullanabileceğiniz güçlü bir müzik düzenleme stüdyosu.

Daha önceden Fruity Loops adıyla bilinen FL Studio, bir MIDI sıralayıcıyken tam kapsamlı bir ses düzenleme uygulamasına dönüştü. FL Studio’yu indirip bilgisayarınızda müzik yapmaya başlamanız için pek çok sebep var.

Nasıl görünüyor?

Öncelikle FL Studio’nun arayüzüne bakalım. FL Studio’ya aşina olanlar, eski sürümlerdeki koyu yeşil tonu ve yuvarlak köşeli pencereleri hemen hatırlayacaklardır. Ancak programın yapısını anlamak, ilk defa kullanacaklar için zor olabilir.

Soldaki tarayıcı penceresi, önayarlardan projelere ve partisyonlara, ihtiyacınız olacak tüm dosyaların kaynağı olarak kullanılıyor. Bir maddenin üzerine tıkladığınızda açılan listede, o maddeye ait belirli ögeler görüntüleniyor.

Bu kütüphaneyi kendi loop’larınız ve sample’larınız ile doldurabilir ve DirectWave, EQUO veya Fruity Squeeze gibi sayısız eklenti yükleyebilirsiniz. FL Studio, aradığınız parçayı, aracı veya efekti anında bulabileceğiniz bir akıllı arama fonksiyonuna sahip.

FL Studio nasıl kullanılır

FL Studio ileparçalarınızı düzenlemek için, seçtiğiniz tüm enstrümanları içeren orijinal pattern penceresini kullanabilirsiniz. Her enstrüman için arzu ettiğiniz pattern’i ise sizin yaratmanız gerekiyor.

Ayrıca üstte pattern’lara, altta ise müzik parçalarına ayrılmış çalma listesini de kullanabilirsiniz. Çalma listesi görünümü, pattern’inizi renklendirebilmeniz için kullanışlı bir boyama aracı sunuyor. Parçalarınızı piano roll görünümü ile düzenlemeniz de mümkün. Özellikle, takılı bir midi klavyeniz varsa oldukça işe yarıyor.

FL Studio’nun kullanımı başlangıçta biraz zor görünebilir; ancak sıralayıcı kullanmaya alışık olanlar için sorun yaratmayacaktır. Tüm enstrümanlar ve sampler’lar stereo ; yani birden çok çıktı alabilmek için arzu ettiğiniz sayıda parça yaratmanız gerekiyor.

Gerçek enstrüman bağlamak isteyenler, FL Studio’nun çoklu midi girişi ve ayak pedalı sustain’i desteklediğini bilmekten mutluluk duyacaklar. FL Studio mikseri içinde birçok önayar bulundurduğundan, parçalarınıza yüksek hassasiyetli ince ayar yapabilirsiniz.

FL Studio, ritim yaratmak isteyen herkesin kullanabileceği son derece iyi bir sıralayıcı. Çalma listesi, piano roll veya pattern gibi çoklu düzenleme pencereleri ve kullanışlı tarayıcı görünümü sayesinde, kendinize en uygun şekilde çalışmanızı sağlıyor. Hassasiyetle ayarlanmış mikser ve geniş eklenti kütüphanesi de, bu müzik düzenleme uygulamasından alınan heyecanı ikiye katlıyor.

Artıları

  • Çoklu midi girişi desteği
  • Sayısız eklenti
  • Kolay arayüz
  • Akıllı arama
  • Farklı derleme seçenekleri
  • Birçok önayar yüklenmiş mikser

Eksileri

  • Yeni kullanıcılar hızlı görüntüleme seçeneğinde yollarını kaybedebilirler

Boyut: 493 MB

Lisans: Demo

FL Studio İndirmek İçin Tıklayınız

Alternatif indirme linkleri:

indir

indir

indir


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz