İçeriğe geç

Foxit Reader (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

  • İş
Foxit Reader (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

Windows PC için Foxit Reader indir Türkçe son sürüm ücretsiz!

Temelde Foxit Reader, bir PDF dosyasına göz atmanız için basit bir kullanıcı arayüzü sunan bir PDF okuyucudur. Microsoft Office programlarının kullanıcı arayüzüne benzeyen şerit tasarımı, programın tüm gezinme özelliklerine erişmeyi kolaylaştırır.

Foxit yazılımının yalnızca PDF dosyalarını açmanın yanı sıra başka özellikleri de vardır. Bu, belirli kötü amaçlı PDF dosyası bileşenlerinin bilgisayarınıza zarar vermesini engelleyen çeşitli güvenlik özellikleri ve teknolojilerinden oluşur.

Ek olarak, Foxit Reader, çekirdek uygulamada bulunmayan bir dizi yardımcı işlev sunan bir eklenti kitaplığı içerir. Foxit Reader’ın ücretsiz olarak indirilip kullanılabileceğini hatırlamak çok önemlidir.

PDF dosyalarını düzenleme yeteneği, programın bir bariyerin arkasına gizlenmiş diğer işlevlerinden biridir. Foxit Reader, bazı komut dosyalarını veya formatları anlayamadığından tam olarak açabileceği PDF dosya türleri üzerinde de bir kısıtlamaya sahiptir.

Güvenilir ve hızlı bir PDF okuyucu

Foxit Reader’ın PDF dosyalarını diğer okuyuculardan daha hızlı açma yeteneği, en önemli satış noktasıdır. Bunun nedeni, okuyucunun anlamsız eklentiler içermemesidir. Bu eklentiler, daha fazla işlem gerektirdiğinden bir PDF dosyasının yükleme süresini artırır.

Okuyucunun metin vurgulama özelliği, bir diğer temel ve pratik özelliktir. Adından da anlaşılacağı gibi, bu, belirli PDF metinlerini veya resimlerini seçmenize olanak tanır. Dosyadaki seçili öğeleri vurgulayabilir veya kopyalayabilirsiniz. Ek olarak, okuyucu, seçilen öğelere yer imleri veya yorumlar ekleme imkanı verir.

Araçlarla ilgili olarak, programın şerit tasarımı onları bulmayı kolaylaştırır. Uygulamayı kullanırken bu arayüz sayesinde Foxit Reader’ın seçeneklerine ve özelliklerine her zaman ulaşabilirsiniz. Her şerit, herhangi bir araç eklemenize veya çıkarmanıza izin verecek şekilde değiştirilebilir.

İmza aracı, Foxit Reader’ın ek özelliklerinden biridir. Program, imzanızın bir resmini PDF’ye yapıştırmanıza izin verse bile, imzanın gerçekliğini doğrulamak için bir sertifika mekanizması kullanır. e-İmzalar ve güvenlik için yazılım ayrıca bir DocuSign aracı içerir.

PDF’leri diğer uygulamalardan daha hızlı yükleyebilse bile okuyucunun bazı dezavantajları vardır. Buna CAD dosyalarına erişebilen belirli multimedya eklentilerinin olmaması dahildir. Neyse ki, çoğu video ve müzik dosyası türü okuyucu tarafından PDF’nize eklenebilir.

Güvenlik bileşenleri

Herhangi bir okuyucu ile açıldığında, bazı PDF’ler, makinenize zarar verebilecek kötü amaçlı yazılım veya tehlikeli programlama içerebilir. Foxit Reader’ın JavaScript Devre Dışı Bırakma özelliğini kullanmak, kötü amaçlı dosyaların etkinleştirilmesini önlemenin bir yoludur. Bu, tanımlanamayan programların internete veri göndermesini engeller.

Ayrıca, şüpheli kaynaklardan PDF’leri açtığınızda açılan uygulamaların Korumalı Görünüm özelliğini de kullanabilirsiniz. Ayrıca, bir PDF açtığınızda, Foxit Reader’ın Güvenli Okuma Modu, komut dosyalarının çoğunun çalışmasını durdurur.

Ayrıca okuyucu, bellek adreslerini rastgele seçen ASLR ve DEP’yi destekler. İşlev, makinenize erişim sağlayan dosyadaki güvenlik açıklarının çoğunu ortadan kaldırır.

Belge güvenliği

Bir dizi yardımcı özelliğiyle Foxit Reader, hassas veya kritik belge PDF’leri düşünülerek tasarlanmıştır. Bu, amaçlanan alıcı dışında herhangi birinin PDF’nizdeki içeriği okumasını engelleyen bir şifreleme özelliği içerir.

PhantomPDF eklentileri

Programlar, optik karakter tanıma (OCR) işlevi sayesinde bir görüntüdeki metni kolayca tanıyabilir. Bir belgeyi taradığınızda ve bir PDF oluşturduğunuzda, bu kullanışlıdır. Tüm harfler grafiklere dahil edildiğinden, bu PDF biçimindeki metinlerin okunması genellikle imkansızdır. OCR, PDF okuyucularının metni bir kelime işlemci uygulamasından geliyormuş gibi seçmesini sağlar.

Foxit Reader’ın ücretsiz sürümü değil fakat PhantomPDF eklentisi OCR özelliğine erişim sağlar. Eklenti, OCR’yi desteklemeye ek olarak, PDF dosyalarını düzenlemenize ve bunları Docx gibi Microsoft Office dosya biçimlerine dönüştürmenize olanak tanır.

Bu program nerelerde kullanılabilir?

Windows 7, 8 ve 10 dahil olmak üzere Foxit Reader’ı destekleyen birçok işletim sistemi vardır. Okuyucunun birçok Mac sistemiyle çalışan bir macOS sürümü de mevcuttur. Uygulamanın hem 32 bit hem de 64 bit sürümleri Linux kullanıcıları için mevcuttur.

Çoğu mobil cihaz, bilgisayarlara ek olarak Foxit PDF okuyucusunu içerir. Okuyucunun Android sürümü, Android 4.1 veya sonraki sürümleri çalıştıran tabletler ve akıllı telefonlar ile uyumludur. iOS 8.0 veya sonraki sürümlere sahip Apple cihazlarının kullanıcıları programlara erişebilir. Foxit Reader, masaüstü kuzeninin mobil versiyonu olarak Windows Mağazasında da mevcuttur.

Tercih edilebilir bir alternatif var mı?

Windows makineleri için birçok PDF görüntüleyici mevcuttur. Sumatra PDF okuyucu gibi yazılımlar dikkat çekicidir. Sumatra, Foxit Reader gibi, PDF dosyalarının açılması söz konusu olduğunda minimum minimum değeri sunar.

Foxit Reader (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

Foxit Reader Nasıl İndirilir?

Aşağıdaki butona basarak direkt indirebilirsiniz.

  • Lisans: Ücretsiz
  • Yayımcı: Foxit Corporation.
  • Boyut: 65.6 MB
  • Arayüz: İngilizce
  • Sistem: Windows  
  • Virüs Tarama0 / 17

Programı İndir
İndirme işlemi başlatılıyor... Lütfen bekleyiniz...
Beklemeden indirmek için buraya tıklayınız.

Virüs taraması yapılmıştır ve %100 güvenlidir.

Kıymetli Yorumlarınız:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir