Gezginler Dini Kitap İndir Android için Dini Kütüphane Uygulaması Ekitap Ebook Ücretsiz Yükle

2014-04-25_16-58-47

Bilgisayarların ve internetin gelişmesi insanların aradığı her bilgiye istediği zaman ve istediği kadarıyla ulaşma imkanı tanıdı. Ardından gelişen akıllı cep telefonları teknolojisi ise artık insanların her türlü bilgiyi yanında taşımasının önünü açtı. Bugün akıllı cihazlardan internete girip araştırma yapmak veya ekitap okumak oldukça yaygın görülmektedir. Ülkemizdeki insanların çoğu da müslüman olduğu için cep telefonunda dini yani islami kitaplar veya dosyalar (video, flaş sunum,resimli şiir vs) taşımaktadır. Ebookların yaygınlaşması müslümanların dinini daha iyi öğrenmesi ve iyice kavraması için de eşsiz bir fırsat sunuyor. Bu amaçla sizlere bugün Android cihazlar için özel olarak hazırlanmış bir dini uygulamadan bahsetmek istiyorum:

2014-04-25_16-59-07

Diyanet Kütüphane, Android telefon ve tablet sahiplerinin kullanabileceği, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi mobil uygulamasıdır. Uygulama üzerinde en yakın cami bilgisinden namaz vakitlerine kadar pek çok yararlı bilgi bulunmaktadır.

Uygulama çok yönlü ve bir çok farklı özelliğe sahiptir. Uygulama ile yapabilecekleriniz aşağıdaki gibidir:

  • En yakın cami ve dini makenları bulma. Bu mekanlar hakkında detaylı bilgilere ve görsellere ulaşma. Ayrıca ulaşım için gerekli bilgiler.
  • Kur’an-ı Kerim ve mealini okuma, sesli olarak takip etme.
  • Namaz vakitleri, kıble bulma, dualar ve dini bilgiler.
  • En çok ihtiyaç duyduğunuz dini kitapları okuyabilme.

Bu dini bilgiler içeren uygulamaların pek çok müslüman kardeşimiz için faydalı olacağına inanıyorum. İnşallah bu tarz islami uygulamaların ve hizmetlerin sayısı artar…

Büyük İslam İlmihali(Ö.Nasuhi)

 

indir

Android İslam Ansiklopedisi

indir


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: