Ana Sayfa Araçlar Bakım - Onarım Glary Utilities İndir Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Glary Utilities İndir Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

84
0

Glary Utilities Windows bilgisayar sistemini temizler, hızlandırır, bakım yapar ve korur.

Glary Utilities istikrarlı bir biçimde dünyanın en popüler ve en çok önerilen sistem araçlarından biridir. Ücretli bir sürümü bulunan bu paketin ücretsiz versiyonunda bile Windows ile alakalı en kullanışlı araçlar bulunmaktadır. Sitemizden indireceğiniz sürüm tamamen bedava olan versiyonudur.

Glary Utilities ekran görüntüsü

Glary Utilities Neye Yarar? Özellikleri Nelerdir?

Glary Utilities bilgisayarı tarar ve temizler, geçici dosyaları siler, gereksiz dosyaları siler, bozulan kısayolları onarır ve çok sayıda problemi çözer.

Programın sahip olduğu tek tıkla bakım yapma seçeneğini ayarlayarak  dilediğiniz işlemi tek bir tıklamayla otomatik halledebilirsiniz. Böylece bilgisayara düzenli aralıklarla kolayca bakım yapabilirsiniz. Programın ana araçlarını ayrı ayrı çalıştırma olanağı da veriliyor.

Glary Utilities Kullanımı ve Arayüzü

Renkli ve değiştirilebilir tema seçenekleri olan bir ana pencereye sahip olan bu araçta sekmeli bir yapı karşımıza çıkıyor. Status sekmesinde durumları gösteriyor, 1-Click Maintenance sekmesinde tek tıkla yapılabilecek bakım seçenekleri yer alıyor ve Modules sekmesinde ayrı ayrı kullanabileceğiniz modüller bulunuyor.

Modules sekmesinde seri başlıklar altında çok çeşitli araçlar yer alıyor. Bunların bazılarına farklı kategoriler altından ulaşabiliyorsunuz. Bu kategoriler ve anlamları aşağıda verilmiştir:

  • Clean & Repair: Temizle ve onar.
  • Optimize & Improve: Optimize et (performansı artır) ve geliştir.
  • Privacy & Security: Kişisel bilgiler ve güvenlik.
  • Files & Folders: Dosyalar ve klasörler.
  • System Tools: Sistem araçları.

1-Click Maintenance sekmesinde tarama yapınca gereksiz çöp dosyalar, casus yazılımlar ve diğer onarılması yada silinmesi gereken şeyler için sistemi kapsamlı bir şekilde taramaya başladı. Bir bakıma zemin katı temizlemek gibi düşünebilirsiniz.

Glary Utilities sistem hızlandırma bakım ve onarma programı

Ardından bulduğu sonuçların bir özetini gösteriyor ve dilerseniz tıklayarak detayları görüntüleyebilir yada Repair Problems (Sorunları Çöz) butonuna tıklayarak bütün sorunları çözmesini, hataları onarmasını ve sistem açıklarını kapatmasını sağlayabilirsiniz.

Glary Utilities programı fişek gibi hızlı bir şekilde  sistemi bozuk, gereksiz ve çöp verilerden arındırır. Silinen bu veriler genel olarak zamanla bilgisayarı tıkayan, performansını düşüren ve güvenlik açıkları yaratan şeylerdir.

Glary Utilities programını neden kullanalım?

Aslında 1-Click Maintenance aracı bile Glary Utilities programını tutmak ve düzenli olarak çalıştırmak için yeterli bir sebeptir. Fakat diğer modüllerde başka mükemmel nedenlerde bulabilir ve çok daha fazla araca ulaşabilirsiniz. Örneğin kalıcı dosya silme (geri dönüşümsüz), başlangıçta otomatik çalışan programları yönetme, bellek optimizasyonu, kayıt defterini birleştirme, yanlışlıkla silinen dosyaları geri getirme ve hasar gören dosyalardan veri kurtarma gibi muhteşem araçlara sahiptir.

Ayrıca Windows’un görev yöneticisini ve sistem bilgilerini Glary Utilities programının ana penceresinden açabilirsiniz. Programın çift (kopya) dosya bulma aracını ve tek tıkla bakım yapma aracını düzenli aralıklarla çalıştırarak bilgisayarı temiz, hızlı ve güvenli tutabilirsiniz.

Bu programı herkese tavsiye ediyorum.

glary utilities özellikleri

Glary Utilities İndirmek İçin Buraya Tıklayınız.

  • İndireceğiniz dosyanın boyutu: 16,52 MB.
  • İndireceğiniz yazılımın kullanım lisansı: ücretsiz.
  • Uyumlu olduğu işletim sistemlerinin tam listesi: Windows 10 32/64 bit Windows 8 32/64 bit Windows 7 32/64 bit Windows Vista 32/64 bit Windows XP 32/64 bit Windows 2K.
  • Glary Utilities programının resmi web sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz