Ana Sayfa Eğitim Ev Hobi Google Earth 2017

Google Earth 2017

Image

Google Earth dünyamızı uzaktan ve hemen yakından keşfetmenizi sağlar. Uygulama dünyanın herhangi bir kısmına zoom yapmanızı ve bazı yerleri birkaç metre uzaktan gözlemenizi sağlar.

Keşfedin ve öğrenin

Google Earth yalnız uydu görüntüleri göstermekle kalmaz, aynı zamanda arazileri ve binaların 3D yapısını da içerir. Google Haritalar’da olduğu gibi yön ve şirketleri arayabilir ve haritalar üzerindeki alanları veya çizimleri doğrudan Google Earth’te işaretleyebilirsiniz.

Google Earth deneyiminizi zenginleştirmek için haritaya ekleyebileceğiniz çok geniş ve giderek genişleyen bir katman kitaplığı içerir. Tarihi yerlerden ulusal parklara, soyu tükenmekte olan türlerin bulunduğu bölgelerden turistik yerlere kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Google Earth aynı zamanda orman yangınları ve tsunamiler gibi daha haber nitelikli bilgiler de sunuyor.

Ancak Google Earth arazilerle sınırlı değil ve her yeni sürümüne dünyanın diğer bölgeleriyle ilgili yeni uydu görüntüsü kaynakları ve bilgiler ekliyor. Yıldızlarla gerçekten ilgileniyorsunuz diyelim; o zaman Gökyüzü moduna geçip takımyıldızlar arasında gezinmelisiniz. Veya denizleri keşfetmeyi tercih ederseniz Su yüzey seçeneğini etkinleştirin ve okyanuslar ve deniz yaratıkları hakkındaki tüm sırları öğrenin. Daha maceracı mısınız? Ay veya Mars seçeneklerini işaretleyin ve rahat sandalyenizden ayrılmadan uzayda bir yürüyüş yapın. Dahası, Google Earth, belirli yerlerin geçtiğimiz birkaç yıl içindeki değişimini görmenizi sağlayan yeni Geçmiş Görüntüsü işleviyle zamanda yolculuk yapmanızı da sağlıyor.

Navigasyon

Çoklu gezinti araçları sayesinde Google Earth’te gezinmek fazlasıyla sezgisel. Bazı alanlarda diğerlerinden daha az bilgi görüntüleniyor ve Google Earth’un önemli miktarda bant genişliği kullandığı biliniyor; ama yine de büyüleyici bir yazılım olmayı sürdürüyor

Sonuç:

Google Earth henüz benzeri olmayan bir uygulama. Dünyanın çevresinde gezin, sokaklara zoom yapın, yıldızlara bakın veya okyanusa dalın. Milyonlarca olasılık mevcut.

Artıları

  • Şirketleri ve yönleri bulun
  • Çok sayıda farklı katman
  • Dünyayı, ama aynı zamanda uzayı, Ayı ve Mars’ı keşfedin
  • İstediğiniz yere gitme özgürlüğü

Eksileri

  • Yüklemesi zaman alabiliyor
  • Bant genişliği kullanıyor
  • Görüntüler her zaman güncellenmiyor

 Programın En Son Sürümünü Türkçe Olarak Aşağıdan İndirin (24.3 MB):     

Indir

Üstteki link olur da bozulursa aşağıdaki link garanti çalışacaktır:

Indir

Indir

 Google Earth Ekran Görüntüleri


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz