Ana Sayfa Araçlar Dosya-Sürücü HDD Low Level Format Tool İndir (Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? Resimli...

HDD Low Level Format Tool İndir (Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? Resimli Anlatım)

HDD Low Level Format Tool sayesinde harddisk ve SSD diskteki tüm verileri kalıcı silebilirsiniz. Buradaki kalıcı kelimesinden kasıt ise silinen verilerin geri getirilmesinin yani kurtarılmasının mümkün olmamasıdır. Üstelik sadece harddisk değil, aynı zamanda telefonlardaki SD kart, USB flash bellek veya kameraların hafızası gibi taşınabilir depolama araçlarını da tamamen silip tertemiz hale getirebilir.

Bu ufak program bir sabit diskteki (HDD) tüm verileri kesin olarak silebilir. Pek çok markayla birlikte çalışır ve SATA, SCSI, fireware yada USB gibi arayüzleri destekler. Pratikte yaptığı şey ise harddiski sıfırlamak yani satın aldığınız ilk günkü gibi tertemiz yapmaktır. Aynı zamanda bir nevi fabrika ayarlarına geri döndürmek de diyebiliriz. Çünkü diski kalıcı olarak silerken, bir yandan da harddiskte ortaya çıkabilen bad sector gibi mantıksal hataları onarır.

Tamamen ücretsiz olan bu program işini çok iyi yapıyor ve HDD’yi formatlamak konusunda sizlere yardımcı oluyor. Fakat sadece ev kullanıcıları için bedava hizmet verdiğini belirtmeliyim.

HDD Low Level Format Tool programı etkili bir şekilde sürücüleri ve bozulan verileri temizler. Böylece harddiskteki istemediğiniz tüm verileri ve kişisel dosyaları tümüyle silebilirsiniz.

Örneğin bilgisayarını başka birine satacak olan bir kişi hardiskteki fotoğraflarından, videolarından veya diğer önemli şahsi dosyalarından endişe duyabilir. Her ne kadar normal şekilde silmiş olsa da, Recuva tarzı ücretsiz veri kurtarma programlarını kullanarak, bu silinen dosyalar kolayca geri getirilebilir. Bunun önüne geçmek için HDD Low Level Format Tool programını indirip kurarak çalıştırabilir ve harddiskteki tüm verileri kurtarılması imkansız bir şekilde kalıcı olarak silebilirsiniz.

HDD Low Level Format Tool Kullanımı Resimli Anlatım

Programı indirip yüklediğiniz ve çalıştırdığınız zaman aşağıdaki ana penceresi açılıyor.

Kalıcı Hdd Silme Programı Hdd Low Level Format Tool

Burada açılır açılmaz zaten bilgisayarınızı analiz edip mevcut tüm HDD, SSD, USB flash bellek ve SD kart gibi depolama cihazlarını ana pencerede listeliyor.

Bunlardan hangisini silmek istiyorsanız onu seçin ve sağ alt köşedeki Continue yazan butona tıklayın. Karşınıza aşağıdaki pencere çıkacak.

 Hdd Low Level Format Tool Geri Dönüşümsüz Silme Sıfırlama Programı

Burada artık tek yapmanız gereken şey beklemek. Peki ne kadar süre bekleyeceksiniz? Bunun cevabı bilgisayardan bilgisayara göre değişir. Eğer harddiskte çok sayıda veri varsa uzun sürer. Zaten tüm kalıcı dosya silme işlemleri epey uzun sürüyor. Çünkü harddiskteki verileri önce siliyorlar sonra da yerine rastgele yeni veriler yazıyorlar. Eğer bilgisayarınızın donanımı güçlü yani hızlı bir bilgisayarsa o zaman işlem normale göre daha hızlı gerçekleşir.

Şöyle söyleyeyim 2 TB boyutundaki bir harddiski yaklaşık 12 saatte kalıcı bir şekilde sildi.

HDD Guru firması tarafından üretilen HDD Low Level Format Tool programının kullanım lisansı tamamen ücretsiz olmakla birlikte, dosya boyutu yaklaşık 756 kb civarındadır ve Arayüzü İngilizcedir.

HDD Low Level Format Tool İndirmek İçin Buraya Tıklayınız

Eğer olur da üstteki resmi indirme linki bozulursa, eli boş dönmeyin diyerek kendi sunucumuza yükledik ve alternatif olarak reklamsız ve beklemeden direk indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Lisans: Ücretsiz
  • Yayımcı: HDD Guru
  • Boyut: 759 KB
  • Arayüz: İngilizce
  • Sistem:Windows tümü
Güvenlik notu: HDD Low Level Format Tool programı %100 güvenli, güvenilir, ünlü, temiz ve zararlı yazılım içermeyen bir programdır. Virustotal.com üzerinde antivirüs testini bizzat ben yaptım ve sonuçlara dilerseniz buraya tıklayıp bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz