Ana Sayfa Araçlar Dosya-Sürücü HP USB Disk Storage Format Tool (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

HP USB Disk Storage Format Tool (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

Windows PC için HP USB Disk Storage Format Tool indir Türkçe son sürüm ücretsiz!

Kısaca özetlersek; USB Bellek Biçimlendirme Yani Formatlama Programıdır.

Bu araçla, herhangi bir USB sürücüsünü NTFS, FAT32 veya FAT dosya sistemlerinde biçimlendirmek basittir.

Ayrıca, DOS başlatma diskleri oluşturmak için uygulamayı kullanarak bir Windows PC’yi kolayca önyükleyebilirsiniz.

Uygulama ücretsiz bir taşınabilir uygulama olarak sunulduğundan, dosyayı USB flash sürücü gibi harici bir depolama aygıtında taşıyabilirsiniz. Program ayrıca ayrı bir bilgisayara kopyalanabilir, oradan çalıştırılabilir ve kullanımdan sonra silinebilir.

Hafif ve taşınabilir bir alet

Dünyanın en saygın BT şirketlerinden biri olan HP (Hewlett Packard), iyi bilinen Windows biçimlendirme programının oluşturulmasından sorumludur. Programın arayüzü, yerleşik Microsoft disk yönetimi aracıyla karşılaştırılabilir. Windows uygulamasına zaten alışmış olanlar için kolay ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimini garanti eder.

Bu yazılımı nasıl kullanırım?

Küçük disk biçimlendirme aracını bilgisayarın sabit sürücüsüne yüklemenize gerek yoktur. Farklı özellikleri ve işlevleri kullanmak için yalnızca HP USB Disk Depolama Biçimi Aracının indirilmesi gerekir. Program bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarda depolama sorunlarını çözebilse de, az RAM veya CPU gücü kullandığı için hafiftir.

Programın kullanıcı dostu arayüzü, sabit disk biçimlendirmesini yönetmeyi kolaylaştırır. Aygıtı, birim etiketini, biçimlendirme seçeneklerini, dosya sistemini vb. seçmek için birden çok seçenek küçük bir pencerede sağlanır.

Açılır menüden biçimlendirmek için sabit sürücü, harici depolama diski vb. gibi bir aygıt seçebilirsiniz. Dosyaları NTFS ve FAT32 biçimlerine dönüştürmek için “Dosya Sistemi” ayarlarına erişin. “Dosya Sistemi”nin altındaki bölümde, uygulama size birimi etiketleme seçeneği sunar.

Uygulamanın özel “Biçim Seçenekleri” bölümünü kullanarak diski önyükleyebilir, sıkıştırabilir ve biçimlendirebilirsiniz. Uygulama varsayılan olarak “Hızlı Biçim” bölümünü işaretli olarak bırakır. Bu seçeneği işaretlemeden bırakırsanız, dosya dönüştürme prosedürü daha uzun sürer. Yardımcı program ayrıca USB sürücüleri ve sabit sürücüleri biçimlendirir ve depolama kapasitesini artırmak için dosyaları sıkıştırır.

Yazma koruması nasıl kaldırılabilir?

Zaman zaman işlemin duraklamasına neden olacak bir hata mesajı olabilir. “Aygıt Ortamı Yazmaya Karşı Korumalıdır” ifadesi genellikle bulunur. Sorun çözülmeden önce bu açılır pencere oluştuğunda yalnızca “X” veya “Tamam” öğesini seçebilirsiniz.

Neyse ki, disk biçimlendirme uygulamasını kullanarak yazma korumasını devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu “Komut İstemi” penceresini başlatarak gerçekleştirebilirsiniz. Pencereye birkaç kelime yazılmalıdır. Bunları öğrenmek için Windows biçimlendirme uygulamasının yerleşik öğreticileri kullanılabilir. Sürücü veya disk dönüştürüldükten sonra, şimdi mevcut olan biçimlendirme seçeneğini kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yazma korumasını uygun şekilde kaldırdıktan sonra sürücüyü veya diski önyükleyebilirsiniz. Ancak, sabit sürücü biçimlendirme uygulamasını yönetici olarak çalıştırmanız gerekir. Tek yapmanız gereken sağ tıklayıp “Yönetici Olarak Çalıştır”ı seçmek.

HP USB Disk Depolama Biçimi Aracına nereden erişilebilir?

Sabit disk ve USB biçimlendirme aracı, Windows PC’ler için ücretsiz olarak indirilebilir. Uygulama, dikkat edilmesi gereken hem 64 bit hem de 32 bit işletim sistemleriyle uyumludur. HP USB Disk Depolama Biçimi Aracı, Windows XP, Windows Vista, Windows 8, Windows 10 ve diğerleri dahil olmak üzere Paragon Sabit Disk Yöneticisi ve DragonDisk’ten daha fazla Windows sürümünü destekler.

Programın kullanıcı arayüzü karmaşık ve karmaşık değildir. Dahil sadece bir pencere var. Uygulama, küçük boyutu sayesinde hızla açılır, yüklenir ve çalışır. Program reklamsızdır ve kullanıcı deneyiminizi etkilemez, bahsetmek çok önemlidir.

Windows bilgisayarlar için kullanımı kolay bir program, HP USB Disk Storage Format Tool’dur. Tek pencereli kullanıcı arayüzü, gerekli tüm bilgileri tek bir yerde topladığı için yazılımda gezinmeyi kolaylaştırır. Aracı indirip kurduktan sonra sürücüleri ve diskleri kolayca önyükleyebilir, sıkıştırabilir veya biçimlendirebilirsiniz.

Birkaç saniye içinde sabit sürücünüzde yer açın.

USB ve Windows sürücülerini biçimlendirmek için güvenilir, hızlı ve güvenli bir program, HP USB Disk Storage Format Tool’dur. NTFS, FAT32 ve FAT dosya türleri arasında seçim yapma seçeneğiniz vardır. Önyüklenebilir bir disk de üretilebilir. Programın tek şartı, yönetici haklarına sahip olmanızdır.

Hp Usb Disk Storage Format Tool (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz

HP USB Disk Storage Format Tool Nasıl İndirilir?

Aşağıdaki butona basarak direkt indirebilirsiniz.

  • Lisans: Ücretsiz
  • Yayımcı: Hewlett-Packard
  • Boyut: 550 KB
  • Arayüz: İngilizce
  • Sistem: Windows
  • Virüs Tarama0 / 17

Programı İndir
İndirme işlemi başlatılıyor... Lütfen bekleyiniz...
Beklemeden indirmek için buraya tıklayınız.

Virüs taraması yapılmıştır ve %100 güvenlidir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz