Ana Sayfa Grafik İllüstrasyon Programı Gezginler Türkçe İndir, Kullanımı Nasıl Kullanılır?

İllüstrasyon Programı Gezginler Türkçe İndir, Kullanımı Nasıl Kullanılır?

2014-05-05_14-53-50

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere farklı tarz bir program tanıtmak istiyorum. Başlıkta da belirttiğim gibi illüstrasyonlar yapabileceğiniz ve tamamen bedava olan bir yazılım hakkında bilgiler vereceğim. Fakat daha öncesinde konunun daha iyi anlaşılabilmesi için öncelikle illüstrasyon nedir kısaca bir tanımına bakalım:

İllüstrasyon (Fransızca: illustration), resim sanatının abartılı ya da doğada benzeri görülemeyecek ve deneysel olarak kurgulanamayacak kompozisyonların resmedilmesi demektir. Gerçekçi resim sanatının bir dalı sayılabilir. Genellikle reklam, eğitim ve fantastik anlatımlara destek olarak çizilir veya bizzat kendisi sanatsal çalışma olarak tasarlanır.

İllüstrasyonun ne demek olduğunu anladıktan sonra sıra ücretsiz ve gayet kaliteli olan EZ Paint adlı programımızı tanıtmaya geldi. Programın özellikleri ve kullanımıyla ilgili ayrıntıları yazının devamında okuyacaksınız…

EZ Paint, Windows’un Paint uygulamasına alternatif olarak kullanabileceğiniz kapsamlı bir çizim programıdır. Uygulama marketlerde çok sayıda çizim ve tasarım programı mevcut olmasına rağmen bu programların çoğu ya yeterli özelliklere sahip değil ya da çok yüksek ücretlere satılıyor. Fakat EZ paint hem ücretsiz olması hem de kapsamlı özelliklere sahip olmasıyla dikkat çekmekte.

Son derece kullanışlı araçlarla donatılmış olan bu araç ile PNG, BMP, GIF, TIF, JPG gibi formatlar üzerinde çalışabilirsiniz. Programın en önemli özelliklerinden birisi de MS Paint ile aynı kısayollara sahip olması. Bu sebeple, uzun süredir basit çizim işlemlerinizi Paintle yapıyor olsanız bile bu programa hemen adapte olabilirsiniz.

EZ Paint temel olarak 50 farklı dokuya, 30 farklı yapıda şekle ve çok sayıda çizim aracına sahiptir. Bu araçları kullanarak aklınızda oluşan fikirleri zahmetsizce dijital ortama aktarabilir ve çizimlerinizi düzenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Programda yer alan tüm şekiller, kullanıcılar atarafından kişiselleştirilebilir ve farklı beklentilere göre yeniden tasarlanabilir. MS Paint’e göre çok daha fazla özelliğe sahip olan EZ Paint’te kapsamlı grafik tasarım işlemlerinizi kaliteden taviz vermeden tamamlama şansına sahipsiniz.

Program çok hafiftir ve bilgisayarı kasmaz. Zaten bunu programın dosya boyutunun sadece 3.37  MB olmasından bile anlayabiliriz.  EZ Paint illüstrasyon yapma programını Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows Xp ve Windows Vista işletim sistemini kullanan bilgisayarlarda sorunsuz ve uyumlu bir şekilde çalıştırabilirsiniz…

Indir


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz