Ana Sayfa Araçlar Sistem Araçları Java (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz (JRE)

Java (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz (JRE)

Windows PC için Java indir Türkçe son sürüm ücretsiz!

Java, 3D grafikleri incelemek, ipotek faizinizi hesaplamak, çevrimiçi oyunlar oynamak ve dünyanın her yerinden insanlarla sohbet etmek gibi çeşitli şeyler yapmanızı sağlar. Bu güncelleme, Kritik Yama Güncellemesi olarak sınıflandırılmıştır.
Kurumsal bilgisayarların temel taşı, intranet uygulamaları ve diğer e-iş çözümleri buna bağlıdır. Bu güncellemeyi yükleyerek Java programlarınız eskisi kadar güvenli ve etkili bir şekilde çalışmaya devam edecek.

Java Runtime Environment veya JRE, son kullanıcı gereksinimlerinin çoğunu karşılar. Sisteminizin Java uygulamalarını çalıştırması için gereken her şeyi içerir. Java Sanal Makinesi (JVM), Java Sınıf Kitaplığı, Java komutu ve yerleşik bir Java programını çalıştırmak için gereken diğer altyapının bir koleksiyonudur. Ancak, yeni programlar geliştirmek için kullanılamaz.

Java Geliştirme Kiti veya JDK, Java’nın zengin özelliklere sahip SDK’sıdır. JRE’nin tüm özelliklerinin yanı sıra Java derleyicisini ve araçlarını (javadoc ve jdb gibi) içerir. Program yazma ve derleme yeteneğine sahiptir.

Genellikle, JRE’yi yalnızca bilgisayarınızda Java programlarını çalıştırmak istiyorsanız kurarsınız. Sadece buna ihtiyacın var. Öte yandan, Java’da programlamak istiyorsanız JDK’yı yüklemelisiniz.

Bazen, bir bilgisayarda herhangi bir Java geliştirmesi yapma niyetinde olmasanız bile, JDK’nın kurulu olmasına ihtiyaç duyarsınız. Örneğin, teknik olarak konuşursak, Java programlarını uygulama sunucusu içinde çalıştırmak, JSP kullanarak bir web uygulamasını dağıtırken yaptığınız şeydir. O zaman neden JDK’ya ihtiyaç duyasınız? çünkü JDK, sunucu uygulamalarını derlemek için gereklidir ve uygulama sunucusu, JSP’yi Java sunucu uygulamalarına dönüştürecektir.

Java (2023) İndir Türkçe Son Sürüm Ücretsiz (Jre)

Java Nasıl İndirilir?

Aşağıdaki butona basarak direkt indirebilirsiniz.

  • Lisans: Ücretsiz
  • Yayımcı: Oracle
  • Boyut: 390.2 MB
  • Arayüz: İngilizce
  • Sistem: Windows  
  • Virüs Tarama0 / 18

Programı İndir
İndirme işlemi başlatılıyor... Lütfen bekleyiniz...
Beklemeden indirmek için buraya tıklayınız.

Virüs taraması yapılmıştır ve %100 güvenlidir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz