Java (64-Bit) İndir 2019 Son Sürüm

İnternet sitelerindeki Java tabanlı uygulamaları çalıştırmak için ve bilgisayardaki Java tabanlı yazılımları kullanmak için Java (JRE) yüklemeniz gerekiyor.

Örneğin Java ile yapılan oyunları oynayabilmek için, Java’yı kullanan sohbet programlarından mesajlaşmak için veya Java ile yeni uygulamalar geliştirmek için bu yazılımın mutlaka bilgisayarınızda yüklü olması lazım.

Örneğin bugün internetten indirdiğiniz ücretli yada ücretsiz çok sayıda irili ufaklı program JAVA’nın yüklü olması şartını koşuyor ve eğer yüklü değilse, ya kendisi otomatik yüklüyor ya da sizden el yordamıyla yüklemenizi istiyor.

  • Lisans: Ücretsiz
  • Yayımcı: Oracle
  • Boyut: 100.6 MB
  • Arayüz: İngilizce
  • Sistem: Windows xp, Windows vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10

Java 10 (64-Bit) İndir (2019 Sürümü)

Not: Yukarıdan indireceğiniz Java 10 yani son sürümü artık hem 32-bit hem de 64-bit sistemleri destekliyor. Yani 32-bit için yada 64-bit için farklı farklı sürümleri indirmek artık tarih oldu. Ama aşağıdaki Java 8 için mecburen farklı sürümleri yüklemeniz gerekiyor.

Java 8 (64-Bit) İndir (2018 Sürümü)

Java (64-Bit) programı bilgisayarıma zarar verir mi? Yani virüs bulaştırır mı?

Kesinlikle hayır! Çünkü Java dünyanın en popüler programlarından biridir ve dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan Oracle tarafından üretilmektedir. Dolayısıyla tüm güvenlik testleri yapılmıştır. Fakat tatmin olmayanlar için bu programın orijinal kurulum dosyasını bilgisayarıma indirdim ve kendi sunucumuza yüklemeden önce, dünyaca ünlü çevrimiçi virüs tespit servisi olan Virustotal.com sitesine yükleyerek tarama gerçekleştirdim. Toplam 67 farklı antivirüs tarafından taranmasına rağmen, sonuçlara göre hiçbir zararlı içerik tespit edilmemiştir. Yani %100 güvenli ve temiz bir yazılımdır. Dilerseniz sonuç raporunu görmek için buraya tıklayarak virustotal.com sitesinin ilgili rapor sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: