Ana Sayfa Güvenlik Kırılması Zor Şifre Oluşturmak İçin Program Ve Online Site Tavsiyesi

Kırılması Zor Şifre Oluşturmak İçin Program Ve Online Site Tavsiyesi

Kırılmaz şifre yoktur, henüz kırılamamış şifre vardır. Söze atasözü benzeri bir cümleyle giriş yaptım çünkü en başından gerçeği bilmenizi istedim. Fakat endişe etmeye gerek yok. Çünkü yeteri kadar uzun ve çeşitli karakterleri içeren bir şifre seçtiğiniz zaman, neredeyse kırılmaz bir şifreniz olacak. Bu dünyada bu şifreyi kırabilecek bazı kişiler ve programlar olsa bile, bunların sizinle hiçbir zaman hiçbir şartta uğraşmayacağından emin olabilirsiniz.

Gezginlerturkceindir 2017 03 23 13 08 24 1 1

Eğer güvenli şifre üretmek için bir masaüstü program arıyorsanız, size tek tavsiyem PWGen programıdır. Yukarıdaki resimde ana penceresi görülüyor.

En üstteki Length kısmından toplam kaç karakterden oluşacağını seçin. Hemen altındaki Character set kısmından ise şifrenizin hangi karakter setlerini içereceğini belirleyin. Sayılar(<09>), harfler(<AZ>), semboller (<sym>), noktalama işaretleri (<punct>) ve ayraçlar içerip içermeyeceği size kalmış.

Güvenli bir şifre için bence bu kadarı yeterli. Diğer seçenekleri aktif edip kullanmak size kalmış. Şimdi program penceresinin sağ alt köşesindeki Generate butonuna tıklayarak güvenli şifreyi oluşturun ve seçerek kopyalayın. Hepsi bu kadar.

PWGen İndir

Eğer güvenli şifre üretmek için bir online web site tavsiyesi istiyorsanız, Lastpass sitesini tercih etmenizi öneririm.

Lastpass güvenl şifre üretme sayfasını ziyaret edin: https://lastpass.com/generatepassword.php

Bir kere bu sitenin dilinin Türkçe olması büyük avantaj. İkincisi, sayfa açılır açılmaz zaten size güçlü bir otomatik şifre oluşturup anında gösteriyor. Eğer bu şifreyi yeterli görmediyseniz, sayfanın alt tarafında şifre uzunluğu ve karakter seçimi yaparak Üret butonuna tıklayıp yeni bir şifre üretebilirsiniz.

Gezginlerturkceindir 2017 03 23 13 08 57 1 3


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz