İçeriğe geç

Left 4 Dead 2

Left 4 Dead 2

Zombi apokalipsinde geçen Left 4 Dead 2 (L4D2), 2008 yılının en iyi ortak oyunu olarak ödüllü Left 4 Dead’in beklenen devamıdır. Bu ortak aksiyon korku FPS oyunu bataklıklarda, şehirlerde, mağaralarda ve kapalı yerlerde geçmektedir.

Left 4 Dead 2

Left 4 Dead 2’de seçim yapabileceğimiz 4 karakter var. Coach büyük ve siyah; Nick oyunsever, kaçak ve hırsız ustası; Rochelle 29 yaşında siyah Depeche Mode hayranı ve gazeteci; Ellis yarış tutkunu ve araba sevdalısı.

Her tur başlangıcında, son kontrol noktasında ekipman seçiyoruz. Oyunun tamamı, zombiler tarafından ulaşılamayan bir kontrol noktası bulma ilkesine dayalı olarak inşa edilmiştir.

Hikayede, ABD laboratuvarlarından çalınan bir virüs var, onu deneme fırsatı olmadı. Anında Amerika’nın neredeyse tamamına yayıldı, bu nedenle kahramanımız Savannah’dan South Orleans’a yolculuğunu yapacak.

Oyun ilk bölümdeki aynı silahları korudu ancak: M60 makine tüfeği, granat atıcısı ve küçük silahlar için birçok modifikasyon ekledi. Örneğin, silahlara eklenen lazer işaretleyiciler, hasar yapmayı önemli ölçüde artıran patlayıcı kartuşlar. Atış silah elementi: Belirli bir alanda düşmanların tüm etrafına saldırmasını sağlayan bir slug ampulü. Ve ayrıca tıbbın birçok yeniliği var. Bu, sağlığı geri yükleyen ve karakterin tüm eylemlerini hızlandıran adrenalinli bir iğnedir, ayrıca ölüleri diriltmek için bir defibrilatördür.

Left 4 Dead 2, hala dört kurtarıcının ABD’yi gezerek kaçmaya ve tamamen zombileri yok etmeye çalıştığı sağlam bir ilk-kişi nişancı oyunudur.

Left 4 Dead 2 başlıca özellikleri

Louisiana eyaleti, sizi yalnızca dört kurtarıcıdan birini seçmeniz gereken, yepyeni bir aksiyon dolu maceranın sahnesi haline gelir.

 • Siz, bıçakları, beyzbol sopalarını, silahları, testereleri hatta bir tava bile kullanabileceksiniz. El ele dövüşler de yapabilirsiniz.
 • Zombi invazyonuna karşı geniş bir silah yelpazesiyle mücadele edin.
 • Yeni 20’den fazla silah, silahlardan tavaya kadar. İlk oyunun kooperatif sistemini en iyi şekilde kullanabileceğiniz yeni oyun modları.
 • Daha tehlikeli yeni düşmanlar.
 • Zombilerin tarafında oynayın ve kötü adam olmanın ne olduğunu öğrenin.
 • Yeni haritalar.
 • Half-Life, Portal, Counter-Strike ve Team Fortress gibi oyunların yaratıcıları tarafından geliştirilen ortak oynanabilirlik.
 • Yeni karakterler ve yeni diyaloglarla yeni hikaye.
 • Kooperatif, Versus ve Survival modlarından beş büyük kampanya. Her biri kendi ölülerine sahip.
 • Güncellenmiş çevrimiçi çok oyunculu mod.

Left 4 Dead 2

Yayın: 2009
Geliştirici: Valve


İşletim Sistemi: 7, 8, 10 (64-bit)
İşlemci: Pentium 4 3.0GHz
Ekran Kartı: Ekran kartı 128 Mb, Shader model 2.0. ATI X800, NVidia 6600 veya daha iyisi
Bellek: 2 Gb Depolama: 13 Gb


Steam İncelemeleri: Ezici Çoğunlukla Olumlu (316,608) Bu oyun için yazılan 316,608 adet kullanıcı incelemesinden %97 kadarı olumlu.
Versiyon: v 2.2.1.2 + Çok oyunculu

Left 4 Dead 2 Nasıl İndirilir?

 • Lisans: Demo
 • Sistem: Windows
 • Geliştirici: Valve Corporation
 • Boyut: 11 GB

Left 4 Dead 2 indirmek için buraya tıklayınız


Left 4 Dead 2, film benzeri bölümlerden geçerek bir zombi kıyametinden kurtulmaya çalışacağınız, bir ya da birden çok oyunculu, aksiyon dolu birinci şahış nişancı oyunudur.

blank

Konuya yabancı olanlar için anlatacak olursak, birinci Left 4 Dead oyunu Resident Evil’in hayatta kalma-korku tarzını alarak, onu “28 Days Later” sonrası bir zombi dünyasına çevirmişti. İkinci Left 4 Dead oyunundaki Zombiler ya da ‘hastalıklılar (infected)’, hantal, inleyen, ayak sürüyen canavarlar değiller. Tersine, sizi gördüklerinde veya duyduklarında hızla size doğru koşabilen haraketli ve atletik varlıklar. Bu devam oyunu, yeni silahlar, senaryolar ve tabii ki yeni zombilerle bahsedilen bu formül üzerinden ilerleme sözü veriyor.

Bu Left 4 Dead 2 tanıtım oyunu, başlığı “The Parish” olan, tek oyunculu seçeneği (bilgisayarın oynadığı üç oyuncu ile birlikte) veya hayatta kalmak için beraber savaşan dört çevrimiçi oyuncu seçeneği sunan bir mücadeleyi size sunuyor. Çevrimiçi seçeneği size daha dinamik bir oyun sunacaktır, ancak Left 4 Dead 2 oyununun her iki modu da herkesin isteyeceği derecede bir atmosfere ve gerilime sahip ve tabii ki aynı derecede kanlı!

Oyun sırasında kimse aynı kalmadığından, oyun tekrar tekrar oynanmayı cazip kılıyor. Left 4 Dead 2’de nereye gittiğinizi biliyor olabilirsiniz ama neyle karşılaşacağınızı tahmin edemezsiniz. Çok oyunculu seçeneğiyle bu özelliği daha da belirgin oluyor ve gerçekten çok daha iyi bir tecrübe yaşatıyor.

Left 4 Dead 2 oyunu, eski ve ağır Resident Evil serilerinin üstüne bir sünger çekti gibi görünüyor. Bu oyundaki zombiler oldukça çeşitli, hızlı hareket ediyorlar ve çok saldırganlar. Bir zombi sürüsünün size doğru hızlıca yaklaştığı anları tarif edebilmek imkansız. Oyun tarihinin en baş döndürücü ve adrenalin pompalayıcı kreasyonlarından biri.

Bu demo, fantastik ve dikkate değer bir devam oyununun mükemmel bir demosu. Size sunulanları beğenmeseniz de, eleştirilebilecek çok az şey mevcut. Resident Evil daha gerilimli olabilir ve Left 4 Dead 2’nin hikayesi en ustaca hazırlanmış hikaye olmayabilir ancak bu oyunun yapmak istedikleri bunlar değil.

Fantastik oyun ortakları, adrenalin dolu ve kanlı oyun içeriği ve saldırgan zombi sürüleri: Left 4 Dead 2 inanılmaz!

Artıları

 • Bir ve birden çok oyuncu desteği
 • Mükemmel bir atmosfer
 • Dinamik mücadeleler

Eksileri

 • Birinci Left 4 Dead oyunundan çok büyük bir farkı bulunmuyor

Bende bu oyunun xbox 360 için olanı var! İşte size birkaç ipucu, bir cadıyı duyduğunuzda, önce çığlık sesiyle onun yerini bulmaya çalışın. Bulamazsanız, eğer yeterince yakınındaysanız, onu yerde otururken görebiliyor ya da kırmızı saçını görebiliyor olmalısınız. Tamam, bumcu geldiğinde bir AK-47 ya da M-16 kullanmak isteyin. Onu hızlıca öldürecektir. Sürü geldiğinde, eğer bir gaz tankı bulabilirseniz, bunu zombilerin olduğu yere fırlatın ve ateşleyin, sonra onlar ateşin etrafında koşacak ve er ya da geç öleceklerdir. Sigara içenin yerini bulmak için, yeşil dumanı aramak yerine, sadece onun bol bol öksürme ve öğürme sesini dinleyin. Binaların çatılarını kontrol edin. Genellikle oralarda saklanırlar. Jokeyler, inleyen maymunlar gibi ses çıkarır. Bu yüzden, şöyle bir sesi duymaya çalışın, hehahhe. Ben avcıları sevmiyorum. Onları havadayken vurun. Hırıltıları ve gıcırtıları dinleyin. Tükürüklü, asit parçaları tükürür. Onu öldürmek için kolay bir yol, tükürmeden önce pompalı tüfekle vurmaktır. Tükürmeden önce onu vurunca, asit refleksi kazanırsınız. Şarjör, sizi yere itekleyip ağzınızı burnunuzu dağıttıkları yerde. Onları uzaktan vurmaya devam edin. Bir takım arkadaşınız yardım etmeli. Tank, yeni başlayanlar için zordur. Ona AK-47 ya da M-16 ile uzun uzun ateş edin. Arkanızı kollayın ve tanktan uzaklığınızı koruyun. Şimdi, ben bu oyunda genellikle Nick oluyorum. Sağlığım 70 ya da dah düşük olduğunda ağrı kesici kullanıyorum. Şarjör sizi yere itekleyip çarptıktan sonra, sağlık paketinizle iyileşmeniz lazım. Bu sağlığınızdan çok şey götürüyor, kırmızı çubuğa kadar indiriyor. Şimdilik ipuçlarım bu kadar. BENDEN DAHA FAZLA İPUCU ALMAK İÇİN DAHA SONRA YİNE TAKİP EDİN!!!

Left 4 Dead 2 indirmek için buraya tıklayınız

ALTERNATİF İNDİRME LİNKLERİ (AŞAĞIDAKİ BUTON ÇALIŞMAZSA LİNK KIRILMIŞSA, BUNLARA TIKLAYARAK YÜKLEYEBİLİRSİNİZ)

http://store.steampowered.com/app/550/

Lisans: Demo

Alternatif İndirme Linkleri:

Download Left 4 Dead 2 PC DemoTorrent (Yüksek hızda indir)

Download Left 4 Dead 2 PC Demo – HTTP (EXE kurulum dosyası – Steam değil)

24 Bu sayfaya yorum yaz

  1. blank

   link kırılmış. bizi uyardığın için teşekkür ederiz. linki yeniledim. artık düzgün çalışıyor. indirebilirsin. iyi oyunlar…

 1. blank

  deniorum l4d2 yide cok seviyorum steamda yıl başında alamadım inş bu yıl başı bedava olur veya indirime girier diye umut ediyorum

Kıymetli Yorumlarınız:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir