Microsoft 2010 Professionel Plus Ürün Anahtarı Etkinleşrtirme

Microsoft Office 2010 Professional Plus Ürün Anahtarı Etkinleştirme

Microsoft Office 2010 Professional Plus, Microsoft tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen bir ofis yazılımıdır. Bu yazılım, kelime işlemci, elektronik tablo, sunum programı, e-posta istemcisi ve daha fazlasını içeren çeşitli uygulamalar içerir.

Office 2010 Professional Plus’ı etkinleştirmek için, bir ürün anahtarı gerekir. Ürün anahtarı, yazılımı lisanslamak ve kullanmanıza izin veren 25 karakterlik bir koddur. Ürün anahtarınızı satın alma belgesinde, yazılımın CD veya DVD’sinde veya Microsoft’un web sitesinde bulabilirsiniz.

Office 2010 Professional Plus’ı etkinleştirmek için iki yöntem vardır: çevrimiçi etkinleştirme ve telefonla etkinleştirme.

Çevrimiçi Etkinleştirme

Çevrimiçi etkinleştirme, Office 2010 Professional Plus’ı etkinleştirmenin en hızlı ve en kolay yoludur. Bu yöntemi kullanmak için şu adımları izleyin:

 1. Herhangi bir Office 2010 programını açın.
 2. Dosya sekmesine tıklayın.
 3. Yardım‘ı seçin.
 4. Ürünü Etkinleştir‘i tıklayın.
 5. Etkinleştirme Sihirbazı’ndaki talimatları izleyin.

Etkinleştirme Sihirbazı, size ürün anahtarınızı girmeniz ve bir internet bağlantısı kullanarak Microsoft sunucularına bağlanmanız için talimatlar verecektir. Sihirbaz başarılı bir şekilde etkinleştirildiğinde, “Ürününüz başarıyla etkinleştirildi” mesajını göreceksiniz.

Telefonla Etkinleştirme

Çevrimiçi etkinleştirmenin mümkün olmadığı durumlarda, telefonla etkinleştirmeyi kullanabilirsiniz. Bu yöntemi kullanmak için şu adımları izleyin:

 1. Herhangi bir Office 2010 programını açın.
 2. Dosya sekmesine tıklayın.
 3. Yardım‘ı seçin.
 4. Ürünü Etkinleştir‘i tıklayın.
 5. Telefonla etkinleştir’i seçin.

Etkinleştirme Sihirbazı, size bir telefon numarası verecektir. Bu numarayı arayın ve etkinleştirme sürecini tamamlamak için talimatlara uyun.

Ürün Anahtarınızı Bulmak

Ürün anahtarınızı kaybettiyseniz, aşağıdaki yerlerde bulabilirsiniz:

 • Satın alma belgesi: Office 2010 Professional Plus’ı satın aldığınızda size verilen belgede ürün anahtarınız olacaktır.
 • Yazılım CD veya DVD’si: Office 2010 Professional Plus’ın CD veya DVD’sinde ürün anahtarınız olacaktır.
 • Microsoft web sitesi: Microsoft web sitesinde, ürün anahtarınızı görüntülemek için bir hesap oluşturmanız gerekir.

Yardım Alın

Office 2010 Professional Plus’ı etkinleştirirken sorun yaşıyorsanız, Microsoft’tan yardım alabilirsiniz. Microsoft destek web sitesinde, sorunuzu çözmenize yardımcı olacak çeşitli kaynaklar bulunmaktadır. Ayrıca Microsoft destek ekibiyle iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.

Ek Bilgiler

 • Office 2010 Professional Plus’ı etkinleştirmezseniz, yazılımın sınırlı işlevsellik modunda çalışacaktır. Bu modda, dosyaları görüntüleyebilirsiniz, ancak düzenleme yapamazsınız.
 • Office 2010 Professional Plus’ı etkinleştirmek için, yazılımın kurulu olduğu bilgisayarın internet bağlantısına sahip olması gerekir.

Sonuç

Office 2010 Professional Plus’ı etkinleştirmek, yazılımın tüm özelliklerini kullanmanızı sağlar. Ürün anahtarınızı kaybettiyseniz veya etkinleştirmede sorun yaşıyorsanız, Microsoft’tan yardım alabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: