Microsoft Visual C++ 2012 Indir Gezginler

Microsoft Visual C++ 2012 İndir Gezginler

Microsoft Visual C++, C ve C++ programlama dilleri için bir geliştirme ortamıdır. Visual Studio’nun bir bileşeni olan Visual C++, programcıların GUI uygulamaları, web uygulamaları, oyunlar ve daha fazlasını geliştirmelerine olanak tanır.

Visual C++ 2012, Visual C++’ın 11. sürümüdür. 2012 yılında piyasaya sürülen Visual C++ 2012, birçok yeni özellik ve iyileştirme içerir. Bu özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Yeni ve geliştirilmiş geliştirme araçları
 • Daha hızlı ve verimli kod oluşturma
 • Yeni C++11 ve C++14 dil desteği
 • Geliştirilmiş performans ve güvenilirlik

Visual C++ 2012, Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sistemlerinde çalışır.

Gezginler İndirme Sitesi

Gezginler, Türkiye’nin en popüler indirme sitelerinden biridir. Gezginler’de yazılım, oyun, müzik, film ve daha birçok kategoride dosya indirebilirsiniz.

Gezginler’de Microsoft Visual C++ 2012’yi indirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Gezginler web sitesine gidin.
 2. “Yazılım” kategorisine tıklayın.
 3. “Geliştirme” alt kategorisine tıklayın.
 4. “Visual C++ 2012” arama kutusunda yazın.
 5. Arama sonuçlarında “Microsoft Visual C++ 2012 (x86/x64)” dosyasını bulun.
 6. “İndir” düğmesine tıklayın.

Dosya indirilmeye başlayacaktır. İndirme tamamlandığında, dosyayı çift tıklayarak çalıştırın. Kurulum sihirbazı, Visual C++ 2012’yi bilgisayarınıza yükleyecektir.

Visual C++ 2012’nin Kurulumu

Visual C++ 2012’nin kurulumu oldukça basittir. Kurulum sihirbazı, sizi adım adım yönlendirecektir.

Kurulum sihirbazını başlatmak için, Gezginler’den indirdiğiniz “Microsoft Visual C++ 2012 (x86/x64)” dosyasını çift tıklayın.

Kurulum sihirbazı, Microsoft Lisans Sözleşmesi’ni gösterecektir. Lisans sözleşmesini okuyun ve kabul etmek için “Kabul Et” düğmesine tıklayın.

Kurulum sihirbazı, Visual C++ 2012’nin yükleneceği dizini seçmenizi isteyecektir. Varsayılan dizini kabul etmek için “İleri” düğmesine tıklayın.

Kurulum sihirbazı, Visual C++ 2012’nin kurulumunu başlatacaktır. Kurulum tamamlandığında, sihirbaz otomatik olarak kapanacaktır.

Visual C++ 2012’nin Kullanımı

Visual C++ 2012’yi kullanmak için, Visual Studio’yu açmanız gerekir. Visual Studio’yu açmak için, “Başlat” menüsüne gidin ve “Visual Studio” yazın. Ardından, “Visual Studio 2012” uygulamasını seçin.

Visual Studio açıldığında, yeni bir proje oluşturmak için “Dosya” menüsüne gidin ve “Yeni” seçeneğini seçin. Ardından, “Proje” seçeneğini seçin.

Proje oluşturma sihirbazı, proje türlerini gösterecektir. C veya C++ projesi oluşturmak için, “Visual C++” kategorisini genişletin ve istediğiniz proje türünü seçin.

Proje türünü seçtikten sonra, projenin ayarlarını yapılandırabilirsiniz. Ayarlara, “Proje Özellikleri” penceresinden erişebilirsiniz.

Proje ayarlarını yapılandırdıktan sonra, projeyi derleyip çalıştırabilirsiniz. Projeyi derlemek için, “Derle” menüsüne gidin ve “Tümünü Derle” seçeneğini seçin.

Projeyi çalıştırmak için, “Çalıştır” menüsüne gidin ve “Uygulamayı Çalıştır” seçeneğini seçin.

Visual C++ 2012’nin Avantajları

Visual C++, C ve C++ programlama dilleri için güçlü ve kapsamlı bir geliştirme ortamıdır. Visual C++’ın avantajlarından bazıları şunlardır:

 • Gelişmiş geliştirme

Yayımlandı

kategorisi

yazarı: