İçeriğe geç

Monopoly

Klasik board oyununun güncelleştirilmiş versiyonu

Image

Monopoly, mülk satın almanızı ve en fazla parayı kazanmak için arkadaşlarınızla rekabet etmenizi sağlayan, sevilen klasik board oyunundan uyarlanmış bir PC oyunu.

Muhtemelen çoğu kişinin, çocukken arkadaşları ve ailesiyle Monopoly ve diğer benzer board oyunlarıoynamaya ilişkin güzel hatıraları vardır. Klasik board oyunu eğlencesi ve acımasız yönetim kurulu kapitalizmi, Monopoly’yi 1980’lerde büyüyen çocuklar için mükemmel bir yol arkadaşı yaptı.

Monopoly Here & Now, bu popüler klasik oyunun güncelleştirilmiş versiyonu ve güncelleştirilmiş yerler, uygulamalar ve durumlar ile, aynı güvenilir oyun ve board özelliklerini sunuyor. Örneğin orijinal oyunda dört tren yolunun bulunduğu yerde şimdi O’Hare International ve New York’taki JFK gibi popüler havaalanları bulunuyor. Geleneksel Monopoly hizmet alanları da kredi kartlarına faiz ödemeyi ve cep telefonu hizmet ücretlerini kapsayacak şekilde değiştirilmiş. Oyunun her aşamasında dönen para miktarı da çok farklı. Eskiden olduğu gibi bir mülkü 60$’a satın alamıyorsunuz!

Monopoly Here & Now’ın tasarımı hemen tanıdık geliyor ancak hareketli karakterler ve parçalar gibi çok sayıda yeni öğeyi de içeriyor. Aslında beş dakika kadar sonra animasyonlar biraz can sıkıcı olmaya başlıyor (ve bunları seçenekler menüsünden devre dışı bırakamıyorsunuz). Oyuna dahil olan müzik ve ses efektleri devre dışı bırakılabiliyor ki bu iyi bir şey, çünkü yaklaşık beş saniye sonra bunlar da sinir bozucu oluyorlar.

Monopoly’nin ipotek ve açık artırma gibi diğer öğeleri de oldukça iyi uygulanmış; ancak bilgisayar ne zaman bir hamle yapsa uyarı penceresinde halen “İpotek koymak istediğiniz bir mülke tıklayın” mesajı görüntüleniyor ve bu da bazı kullanıcıların kafasını karıştırarak sıra onlarda olmadığı halde yapmaları gereken bir şeyler varmış hibi düşünmelerine neden olabilir.

Monopoly Here & Now, bu klasik oyunun, tek olumsuz yanı tekrarlayan animasyonlar ve sesler olan eğlenceli bir tekrarı.

Artıları

  • Eğlenceli, güncelleştirilmiş mülk alanları
  • Hoş animasyonlar
  • Kullanımı kolay arayüz
  • Son oyunların ayrıntılı geçmişi
Eksileri

  • Animasyonları kapatma seçeneği yok

Kıymetli Yorumlarınız:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir