Ana Sayfa Araçlar Sistem Araçları MSI Afterburner Türkçe İndir (Nedir Nasıl Kullanılır FPS Ayarları)

MSI Afterburner Türkçe İndir (Nedir Nasıl Kullanılır FPS Ayarları)

MSI Afterburner dünyanın en iyi ekran kartı hız aşırtma programıdır. Bu araç sayesinde ekran kartının bütün bilgilerini detaylı bir şekilde görebilir ve bütün ayarlarını kolaylıkla yapabilirsiniz.

Msi Afterburner Ekran Kartı Hız Aşırtma Programı

Eskiden sadece MSI markasına ait olan ekran kartlarında hız aşırtma yapabiliyordu fakat yoğun istek üzerine artık tüm ekran kartı marka ve modellerini destekliyor.

Alternatif olarak MSI Afterburner programının iPhone uygulamasını buraya tıklayıp indirerek yada Android uygulamasını buraya tıklayıp telefona yükleyerek ekran kartınıza uzaktan hız aşırtma yapabilirsiniz. Ayrıca Afterburner ile birlikte gelen Kombustor programıyla ekran kartınızın en üst limitini test edip gerçek gücünü görebilirsiniz.

Günümüzde ekran kartları çok gelişti ve bilgisayarın en pahalı parçası haline geldi. Bugün 5 bin liraya satılan ekran kartları bile var. Zaten iyi bir ekran kartı alayım dersen, en az 1500 lirayı gözden çıkarman lazım. Bu kadar parayı verip kaliteli bir ekran kartı aldıktan sonra, ekran kartının bilgilerini gösteren, performansını ölçen ve hız aşırtması yapan bir programınız olmadan olmaz. Dolayısıyla bu alandaki en ünlü yazılım olan MSI Afterburner programını denemenizi tavsiye ediyorum.

Örneğin MSI Afterburner programı fan hızına göre farklı profiller oluşturup kaydetme ve bunlar arasında geçiş yapma imkanı sunuyor. Ayrıca video kaydı işlemlerini etkili bir şekilde yönetir. Üstelik tüm ekran kartı markalarında çalışır.

Her ne kadar hız aşırtma kavramı kulağa çok zorlu ve uzman becerisi isteyen bir işmiş gibi gelse de, aslında MSI Afterburner sayesinde çok kolay bir hale geliyor. Zaten ekran kartınız hız aşırtmaya izin vermiyorsa, bu program da izin vermez. Eğer ekran kartı modeliniz hız aşırtmayı destekliyorsa, o zaman bu program sayesinde güvenli ve kolay bir biçimde hemen hız aşırtma yapabilirsiniz. Hiçbir sorun çıkmaz ve bilgisayarınız hiçbir şekilde zarar görmez.

Hız aşırtmanın yanı sıra, ekran kartınızın ayarlarına ulaşabilir ve bilgisayarın voltaj ve sıcaklık değerlerine göz atabilirsiniz.

Aslında bu program ekran kartının tüm sanal fonksiyonlarını kontrol altında tutmak için bir takip yazılımı gibi davranır.

Dilerseniz programın ayarlarına girerek temasını değiştirebilir ve kendinize göre havalı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu programın ana fonksiyonlarından biri de ekran kartını ölçme ve değerlendirme (teşhis) özelliğidir. Burada özellikle de oyun oynarken en kritik parametrelere erişim sağlayabilirsiniz.

Fakat MSI Afterburner sadece bilgi vermekle kalmaz, aynı zamanda sistemin performansını korumak için çeşitli çözüm önerileri sunar.

MSI Afterburner İndirmek İçin Buraya Tıklayınız.

Olmaz ama eğer olur da yukarıda verdiğim resmi indirme linki çalışmazsa, eli boş dönmeyin diye kendi sunucumuza programı yükledim ve buraya tıklayarak direk indirebilirsiniz (reklamsız, beklemesiz ve tertemiz orijinal kurulum dosyasıdır).

  • Lisans: Ücretsiz
  • Yayımcı: MSI
  • Boyut: 37.7 MB
  • Arayüz: Türkçe
  • Sistem: Windows 10 / Windows 8 / Windows 7 / Windows Vista / XP

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz