OpenOffice Türkçe Bedava Ofis Programı İndir Ücretsiz Yükle Son Sürüm Download

Açık kaynak kodlu tamamen ücretsiz ve işlevsel olan OpenOffice programı ile bundan böyle farklı bir yazım aracına ihtiyaç duymayacaksınız.Size Microsoft office programındaki gibi tüm yazım araçlarını sunan ve ihtiyacınız olan diğer yardımcı programları da sunan OpenOffice aynı zamanda Microsoft Office programı ile yapılmış tüm dosyaları açar.Örneğin elinizdeki Word,Power Point Excel dosyalarını açma ve bunlar üzerinde işlem yapabilme yeteneğine sahiptir üstelik tüm bunları tamamen ücretsiz olarak sağlıyor evet OpenOffice tamamen ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir yazılımdır.
Programı oluşturan bileşenlerden birazda bahsedelim isterseniz;

Özellikler:
Writer:Metin ve HTML düzenleyicisi olan Writer ile Word ile yapabileceğiniz herşeyi yapabilirsiniz ve elinizdeki Word dosyalarınıda bu Writer ile açabilir üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Calc:Excel tarzında olan program ile Microsoft excel dosyalarını açabilir ve Excel programındaki gibi tablolar yapabilir bildiğiniz excel programındaki tüm işlevleri burada da kullanabilirsiniz hatta daha fazlası ile çünkü OpenOffice programı Microsoft Office programının size verdiklerini tamamen verdiği gibi aynı zamanda Office programından daha fazla özelliklere sahiptir.

Draw:Vektörel çizimler yapabilen bu bileşenle çizim ihtiyaçlarınızı giderebileceksiniz.

Base:Veri tabanı programı mantık olarak microsoft access programının işlevini gören program ile verilerinizi saklıyabileceğiniz ve işleyebileceğiniz veritabanları oluşturabilirsiniz.

Impress:Sunum programı Power Point gibi kullanabileceğiniz program ile tüm power point sunularını açabilir ve üzerinde işlemler yapabilirsiniz ayrıca ihtiyacınız olan tüm sunumları da Impress ile yapabilirsiniz.

Math:Formül düzenleyicisi olan math daha cok matematiksel fonksiyonlar ve formuller ile uğraşanlar için büyük bir yardımcı hazırladığınız tüm formulleri ve fonksiyonları diğer OpenOffice programları içinde kullanmanızda olanak sağlar.

Not:Tamamen ücretsiz olan yazılımın tüm Office dosyalarınıda açması büyük bir şans ve programa çok büyük bir işlev katıyor tamamen ücretsiz ve kullanım kısıtı olmayan programı herkese tavsiye ediyoruz.

indir


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: