İçeriğe geç

PES 2013 Türkçe İndir – Pro Evolution Soccer 2013 Demo Download

pes2013.jpg (1280×720)

Konami’nin efsanevi futbol simülasyonu Pro Evolution Soccer serisinin bu yıl piyasada olacak olan oyunu Pro Evolution Soccer 2013 yani PES 2013’ün demosu yayınlandı. Son birkaç yıldır bizlere aynı oyunu süsleyerek servis eden Konami’nin PES 2013 ile ilgili büyük beklentileri var. Konami özelliklede en büyük rakibi FIFA serisinin gerisinde kalan PES serisinin yeni oyunu ile birlikte aradaki farkı kapatmayı hedefliyor.

PES 2013’te değişmesi beklenen en önemli şey hatta şeyler şöyle sıralanabilir; Oynanış, grafikler, yapay zeka, atmosfer kısacası herşey, iddialı bir yapımdan da herşeyinin değişmesi beklenir ki zaten Konami bu yıl oldukça iddialı olduğunun altını çiziyor. Geçtiğimiz yıl rakibi FIFA 12 karşısında inanılmaz bir mağlubiyet alan PES 2012 9-10 milyon adet satış farkı ile rakibi karşısında tabir-i caizse ezildi.

PES 2013 olarak bu durumu değiştiremeseler de yani en büyük rakibinin önüne geçemese de böyle bir amaç güdüyor olmasa bile en azından aradaki bu ezici farkı kapatmayı amaçlıyor. Bu yıl iyi bir reklam yaptığını düşündüğümüz PES 2013’ün demosunun da erken bir zamanda gelmiş olması rakibi karşısında PES 2013’ü avantajlı duruma getiriyor. Ancak tabii FIFA 13’ün bizlere nasıl bir demo sunacağı da bilinmiyor. FIFA 12’nin demosuna baktığımız zaman Impact Engine ile gelen birçok hata ve eksik oyuniçin hayranlarını endişelendirmiş ve kuşkuya düşürmüştü. Oyunun tam sürümü çıktığında ise endişelenen şeyin olmaması ve başarılı bir oyunun ortaya çıkması FIFA ekibinin yüzünü güldürmüştü.

Konami PES 2012’nin demosunu piyasaya sürdüğünde herkesin ağızında dönüp dolaşan kelimeler “ Bu oyun PES 2011’in aynısı “ diye oldu, gerçektende öyleydi çünkü PES 2012 eski jenerasyon ile devam ediyordu. Oynanışda bir takım değişiklikler dışında PES 2012 adı altında sunulan oyun PES 2011’in aynısıydı. Ancak bu sefer beklentiler çok farklı, bu sefer PES 2013’te hayranları yeni bir jenerasyon ve rakibinden daha üstün özellikler bekliyor.

PES 2013’ün bizlere getirdiği yeniliklerin en başında PES TamKontrol yer alıyor. PES 2013’ün yeni özelliği olan PES TamKontrol ile artık oyuncuların top ile olan etkileşimleri daha gerçek hissiyatı veriyor, top kontrolleri daha sağlıklı ve başarılı hale dönüşüyor.

PES 2013 ile birlikte gelen bir diğer yenilik ise Oyuncu Kimliği, artık her oyuncunun kendi bir kimliği ve oyuncu profili mevcut. Artık bundan böyle yapılan futbol müsabakaları bir keyiften çok daha fazlasını ifade ediyor. Yendiğiniz yada yenildiğiniz her karşılaşma artı yada eksi olarak oyuncu kimliğinize yansayacak. Bu tıpkı FIFA 12’nin oyuncu kimliğine benziyor.

Bir diğer en önemli yenilik ise ProActive Yapay Zeka alanında gerçekleştirildi. Artık bizleri birer puttan birer objeden daha fazlası sahada bekliyor olacak. Yapay zekanın top kontroller artık çok daha başarılı ve verimli bir hale geliyor bundan sonra top gelince biraz ayağında kontrol sağlayıp paslayan bir yapay zeka yok. Gerçekçi top kontrolleri ve oyun yeteneği kazanan yapay zekanın artık oyunda daha çok sözü geçiyor.

Atmosfer konusunda hep sıkıntıları olan PES serisinin yeni oyunu PES 2013 ile birlikte bu tabuyu artık yıkmaya çalıştığını görüyoruz. Atmosfer denince akıllarda kötü bir imaj bırakan PES 2013’te artık ses ve diğer atmosferi doğrudan etkileyen unsurlar daha bir göz önünde bulunuyor. Bunun yanı sıra oyundaki şut ve pas eylemlerininde tamamen manuel hale çevrilmesi hatrı sayılır yenilikler arasında yer alıyor.

PES ekibinin lideri Jon Murpy oyunun sahip olduğu yeniliklerden bahsederken şu cümleleri kullandı; “Futbol yeteneklerin mucizelere yol açabildiği bir spor, PES 2013 de bu fikri gerçek anlamda yansıtıyor. Geliştirme ekibindeki yeni arkadaşlarımız ve heyecan verici yeni fikirler sayesinde PES serisine yeni bir soluk kazandırıyoruz, önümüzdeki aylarda yapabildiklerimizi sizlere de göstermek için can atıyoruz. “ daha gerçekçi ve daha başarılı bir PES deneyimi için PES 2013’ü denemelisiniz seriye küsen oyuncuların gönlünü alacaktır.

Oyunun demo sürümünde bizleri milli takım olarak İngiltere, Almanya, Portekiz ve İtalya bulunuyor. Kulüp olarak da PES 2013 Demo bünyesinde Santos FC, SC International Fluminense ve Flamengo bulunuyor. Oyunun tam sürümünde ise daha kalabalık bir liste bulunuyor.

PES 2013’ün tam sürümünde karşımıza tam lisanslı olarak UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, UEFA Süper Kupa ve Copa Santander Libertadores turnuvaları çıkıyor. Son yıllarda yapılan bu lisans anlaşmaları ile lisans sıkıntısı yaşayan PES 2013 açığını bir nebzede olsa böyle kapatmaya çalışıyor.

PES 2013’ün tam sürümünde, Fransa Ligi, Hollanda Ligi, İspanya Ligi ve Japonya Ligi tam lisanslı yer alırken,İngiltere Ligi, İtalya Ligi, Portekiz Ligi, Almanya Ligi ve Türkiye Ligleri lisanssız yer alacak. NOT: Türkiye Ligi’nin yer alıp almayacağı ise henüz kesinlik kazanmadı.

PES 2013’ün demosunu indirerek demo sürümünde yer alan belirli takımlardan birini seçerek oyunu deneyebilir ve futbol mücadelesi gerçekleştirebilirsiniz. PES 2013 demo sadece PC için değil ayrıca Playstation 3 ve Xbox 360 içinde çıkış yaptı. Playstation 3 kullanıcıları PSN’den oyunun demosuna ücretsiz olarak ulaşabilirler. Aynı şekilde Xbox 360 kullanıcıları Xbox Live üzerinden PES 2013’ün demosunu indirebilirler.

Konami’nin merakla beklenen yapımı PES 2013’ün tam sürümü ise bu yıl sonbahar aylarında PC, Playstation 3, Xbox 360, Playstation 2, PSP, PS Vita, Nintendo 3DS, Wii ve Wii U için piyasada olacak.

indir

  • Lisans :Deneme Sürümü –
  • Boyut :1 GB
  • Versiyon :
  • Dil :İngilizce

3 Bu sayfaya yorum yaz

Kıymetli Yorumlarınız:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir