Photoshop CS5 Türkçe Yama %100 TR Dil Paketi Yaması

adobe_photoshop_cs5_turkce_yama_2.jpg (700×448)

Garanti bir şekilde yüzde yüz kesin çalışan ve tüm menülerin tamamen Türkçeleştiği bir CS5 yamasıdır. Bizzat kendim denediğim için bu kadar net konuşuyorum.

Peki Photoshop CS5 yamasını nasıl yükleyeceksiniz yani nasıl kuracaksınız?

Photoshop CS5 programını kapatın, ardından aşağıdan indireceğiniz Türkçe Yamayı, Photoshop CS5 programının kurulu olduğu dizine kurun. Varsayılan olarak Adobe Photoshop CS5 Türkçe yama dil eklentisi C:Program FilesAdobeAdobe Photoshop CS5 klasörüne kurulacaktır. Eğer siz programı farklı bir klasöre kurmuşsanız, Türkçe yamanın kurulumu sırasında Gözat… butonuna tıklayarak programı kurduğunuz dizini seçip ve kurulumu tamamlayabilirsiniz. Eğer program türkçe olmazsa Adobe Photoshop CS 5 programını açın CTRL+K tuş kombinasyonuna tıklayın Laungage sekmesine gelin türkçe seçeneğini seçin photoshop’u kapatıp açın.
Eğer yamayı silip eski haline getirmek isterseniz C:Program FilesAdobeAdobe Photoshop CS5Localestr_TR klasörünün bir yedeğini alabilirsiniz. Eski haline dönebilmek için bu yedeğe ihtiyacınız olacaktır.

Photoshop CS5 Türkçe Yama İndir

Alternatif CS5 TR Yama Paketi

Adobe Photoshop CS5 için Türkçeleştirme yamasıdır. Bu yama ile birlikte Photoshop programını Türkçe olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Yamayı uygulamak oldukça kolay.

Yamanın kurulumu ve kullanımı:

Programı indirdikten sonra rar klasöründen çıkartın ve tr_TR dosyasını C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS5\Locales klasörüne yapıştırın ve klasörün içindeki en_GB klasörünü mevcut klasör içinden çıkartın ve bir yere kopyalayın. Herhangi bir hata yada programı tekrar İngilizce kullanmak istediğinizde tekrar en_GB klasörünü eski yerine koymanız yeterli.

indir

Boyut:512 Kb

Program Dili:Türkçe

İşletim Sistemi:Windows Tümü

Lisans:Ücretsiz (Freeware)


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: