Ana Sayfa Güvenlik Process Hacker İndir Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Process Hacker İndir Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Process Hacker Windows için işlemleri görüntüleme yazılımıdır ve işlemci ile hafızayı hangi programın ne kadar kullandığını gösterir. Kısacası Windows Görev Yöneticisi’nin modern bir versiyonu denilebilir.

Process Hacker Nedir Ve Ne İşe Yarar

Process Hacker Neye Yarar, Ne Zaman Kullanılır?

Windows çöktüğü veya hata verip donduğu zaman genellikle bunun nedeni düzgün çalışmayan tek bir işlem veya program oluyor.

Bazen görev yöneticisini açarak çalışan işlemleri görüp bu hatalı çalışan işlemi kapatmanız gerekiyor. Fakat hangisinin sorun çıkardığını bilmeniz şart. İşte böyle zamanlarda bununla uğraşmak yerine, Process Hacker yazılımını çalıştırarak bir kerede doğrudan doğruya görüntüleyebilirsiniz.

Bu açık kaynak kodlu ve ücretsiz görüntüleyici araç sayesinde anlık olarak çalışmakta olan tüm işlemleri, servisleri, ağ ve disk işlemlerini renkli kodlanmış bir ağaç biçiminde görüyorsunuz.

Process Hacker Özellikleri Nelerdir?

Sahip olduğu güçlü işlem sonlandırma beceresi sayesinde tüm güvenlik yazılımları ve zararlı yazılımları es geçerek hata veren yada virüs bulaşan işlemi derhal kapatabilirsiniz.
Becerikli kullanıcıları Process Hacker programının seri tarama kapasitesinden yararlanarak ve diğer filtreleme metotlarını kullanarak bilgisayarın donmasına, hata vermesine ve çökmesine neden olan şeyi anında görebilir.
Fakat bu sadece özelliklerinden bir tanesidir. Çünkü bu araç yalnızca görüntülemekle yetinmez,  yönteme imkanı da verir. Böylece DLL dosyaları, modüller, simgeler, bellek listeleri, DEP durumları ve diğer her şeyi kolayca kontrol edebilirsiniz.
Process Hacker programı ile dilediğiniz işlemi sandbox içinde çalıştırabilirsiniz. Böylece şüpheli işlemler ve virüs olduğunu düşündüğünüz dosyalar sandbox içinde çalışırken sisteme virüs bulaştıramaz ve sistem ayarlarını kati suretle değiştiremez.
Process Hacker Çalışan Servisleri Görme

Process Hacker Kullanımı

Process Hacker yazılımının kullanıcı arayüzü basit ama çok sayıda faydalı bilgi gösteren iyi tasarlanmış bir dizayna sahiptir. Ana pencerede işlemleri, servisleri, ağ ve disk verilerini göstermek için farklı sekmeler bulunmaktadır.
Örneğin Process sekmesinde o anda aktif olarak çalışan bütün işlemler gösterilir. Bu işlemler farklı renklerde vurgulanarak ve ağaç görünümünde dizilerek kolayca ayırt edilebilir.
Programın renklerini değiştirmek için ayarlarına girebilirsiniz.
Services sekmesi ise SYSConfig aracı gibi çalışır ama kullanması daha kolaydır ve çalışan servisleri gösterir.
Network sekmesinde aktivite tespit edilene kadar bir bilgi yoktur yani boştur.
Process Hacker’ın Tools (araçlar) menüsündeki araçlardan faydalanarak sayfa dosyalarını yönetebilir, imzaları doğrulayabilir ve yeni servisler oluşturabilirsiniz.

Process Hacker açık kaynak kodlu bir projedir ve resmi web sitesinde çok daha fazla kaynak bulabilirsiniz. Bunlar arasında sıkça sorulan soruların cevapları, forumlar ve kaynak kod bile var. Açıkça söylemek gerekirse, basit bir işlem görüntüleyiciden çok daha fazlasıdır ve deneyimli olmayan kullanıcılar dikkatli olmazsa biraz sıkıntı yaşayabilir. Bu güçlü araç çalışan işlemleri sonlandırmaya zorlayabilir. Fakat deneyimli ellerde çok kıymetli bir araçtır.

Process Hacker Görüntüleme Seçenekleri

Process Hacker İndirmek İçin Tıklayınız.

  • Eğer üstteki link çalışmazsa, alternatif olarak buraya tıklayarak indirebilirsiniz.
  • İndireceğiniz dosyanın boyutu: 2,16 MB.
  • İndireceğiniz yazılımın kullanım lisansı: ücretsiz
  • İndireceğiniz programın uyumlu olduğu işletim sistemleri listesi: Windows 10 32/64 bit Windows 8 32/64 bit Windows 7 32/64 bit Windows Vista 32/64 bit Windows XP 32/64 bit.
  • Process Hacker proramının resmi web sitesini (ana sayfasını) ziyaret etmek için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz