Ana Sayfa Video ve Ses RealPlayer

RealPlayer

Işıltısını kaybetmeye başlayan emektar bir multimedya oynatıcı

Image

RealPlayer, web’in ilk günlerinden bu yana piyasada olan ortam yürütücülerden biri.

Bu günlerde herkes için her şeyi yapmaya çalışıyor: DVD oynatmak, müzik parçalarını düzenlemek, fotoğraf katalogları oluşturmak, video dönüştürmek, sosyal ağlarla etkileşim, internet üzerindeki çoklu ortamlara göz atmak… RealPlayer’in kullanıcılara sunduğu özelliklerin sınırı yok. Buna rağmen, tamamen başarılı olduğu söylenemez…

Öncelikle, RealPlayer’in kurulumu can sıkıcı; oldukça uzun sürüyor, pek çok kez “ileri” düğmesine basmanız gerekiyor ve uygulama, kullanıcıların ihtiyaç duymayacağı çeşitli özellikleri kurmayı ve etkinleştirmeye çalışıyor. Son olarak, uygulama başladığında, Real Networks’e kayıt yapmadan önce RealPlayer’in ücretli sürümüne geçme seçeneği sunuluyor. Eğer tüm bu karışıklık size cazip gelmiyorsa, UMPlayer gibi daha hafif ve kullanışlı bir uygulamayı deneyin.

Kullanmaya hazır olduğunuzda, RealPlayer’in Real Networks tarafından önerilen reklamları ve videoları içeren geniş bir arayüzü olduğunu göreceksiniz. Bu karmaşık ve dağınık görünüyor; ve uygulamanın asıl işlevini anlamak güçleşiyor. Aslında RealPlayer, Facebook ve Twitter’daki arkadaşlarınıza ve hayranlarınızavideo oynatmak ve video paylaşmak için ideal; ayrıca BlackBerry, iPod, iPhone ve diğer oyun sistemleriyle de kolaylıkla çalışıyor. Yeni video dönüştürücü, çevrimiçi videoları iPod, Xbox, PS3 ve diğer cihazlarınıza kopyalamanızı sağlıyor. Ne yazık ki RealPlayer ile DVD’leri kopyalayamıyorsunuz; ancak bu özellik RealPlayer Plus’a geçtiğinizde kullanılabiliyor.

Fakat RealPlayer’in en can sıkıcı yanlarından biri klip akışlarını başlatmasının veya bağımsız bir video dosyasını açmasının saatler sürmesi. Bunun nedeni, önceden kurulu halde gelen çok sayıda uzantı ve eklenti olabilir. Ayrıca bir web sayfasında bir klibi izlerken tam ekran moduna geçmek için çok sayıda tıklatma ve fare hareketi gerekiyor.

Tüm bunlara rağmen, RealPlayer hiç de kötü bir uygulama değil. Müzik parçalarınızı düzenlemek için etkileyici yöntemler sunması açısından Windows Media Player 12’ye benziyor. Bence en iyi özelliği, RealPlayer’in ilk günlerinden itibaren kullandığım CD yazma aracı. Sadece Real dosya biçiminde bulunan bazı ortamların mükemmel kalitesi, RealPlayer’i online video ve ses tutkunları için olmazsa olmaz bir uygulama yapıyor.

RealPlayer yakın zamanda çok daha iyi bir mobil ve sosyal ağ entegrasyonu ile güncellendi. Artık en sevdiğiniz videoları iPhone, iPad, Android, BlackBerry ve onlarca diğer aygıta otomatik olarak kopyalayabiliyorsunuz. İnternet videolarını indirmek daha hızlı ve gizlemek istediğiniz bir şeyler varsa, RealPlayer yeni bir Özel klasörü sunuyor. Facebook videolarına direkt erişim ve videoları mobil aygıtlarınıza aktarmak için faydalı bir dahili özellik ile sosyal medya da geliştirilmiş.

Günümüzde ortam yürütücülerin sayısı hiç de az değil ve RealPlayer da kötü bir seçenek sayılmaz. Çok sayıda özellik, faydalı seçenekler ve ortamlarınıza hakkını verecek yüksek kalitede bir oynatıcı sunuyor. Tek sorun, modern özelliklerine rağmen biraz dinazoru andırması. Ağır ve yavaş; hantal görünüşlü ve tıklamalara çok yavaş yanıt veriyor. Ve pek çok kişi, özellikle de daha hafif seçenekleri denemiş olanlar için en rahat ortam yürütücüsü olmadığı kesin.

RealPlayer, güçlü bir ortam yürütücüsü olsa da, yıllar içinde çok ciddi özellik yığılmalarına maruz kalmış bir uygulama.

Artıları

  • İyi mobil ve sosyal ağ desteği
  • Faydalı dönüştürme aracı
  • Mükemmel CD yazıcı
  • Windows 7 ile çalışıyor
Eksileri

  • Sıkıcı kurulum işlemi
  • Hantal ve çok yüklenmiş hissi veriyor
  • Çok sayıda reklam ve paralı izleme özellikleri

RealPlayer İndir

Alternatif indirme linki

Boyut: 36,67 MB

Lisans: Ücretsiz


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz